fbpx

Блаженніший Святослав: Того, хто довго спить зранку, настигне біда, лихо і вбогість

В українській мові є чудовий вислів, який влучно описує “розрив” між багатими та бідними, зокрема і в українському суспільстві: “Ситий голодному не товариш!”. А й справді, які чинники роблять нас багатими, а які бідними? І чи завжди невтомна праця, а не лінь, є запорукою нашого достатку?

Зокрема на ці питання відповів Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви під час ефіру програми “Відкрита Церква” на тему “Бідність та багатство”, пише “Slovo.today”

“Священне Писання, зокрема Книга Мудрості, дуже багато нам говорить про лінь. Очевидно, що лінь є великою бідою! Це є своєрідним павутинням, яке зв’язує і паралізує людину, не дає можливість їй розвиватися. Лінива людина не тільки не здобуде нічого матеріального, а й навіть те духовне, що має, дуже легко може втратити”, — зазначив Предстоятель УГКЦ.

На його думку, коли ми говоримо про культуру праці, то потрібно цінувати й працьовитість! На жаль, за його спостереженнями, повага до людей праці в Україні стрімко падає… Людська праця швидко знецінюється.

Читайте також: Повчальна притча про силу хреста

“Не рідко люди шукають швидкого, а деколи навіть кримінального виду збагачення, хизуючись цим перед іншими громадянами, чи навіть друзями. А ми дуже часто не розуміємо цінності, як говорив Андрей Шептицький, цієї “муравлиної” щоденної праці. Як вважав Митрополит, саме завдяки такій праці рухається народ!” — підкреслив духовний лідер греко-католиків.

Однак є ще інші виклики, які стоять перед бідністю, — це невміння правильно розпоряджатися своїм багатством. Варто згадати навіть притчу про блудного сина. Батько дав частину спадку своєму сину, а той пішов у чужу землю, жив блудно і розтратив спадок, все те майно, яке дав йому батько.

“Не рідко ми звикли чи хочемо жити за чужий рахунок. Ми не вміємо співставляти свої видатки зі своїми прибутками. Не вміємо бути ощадливими у своїх щоденних витратах. Тому є багато різних небезпек, які чекають на нас. Якщо ми як суспільство будемо жити за чийсь рахунок (завжди будемо позичати якісь кошти у МВФ), чи то будемо очікувати, що якісь багаті країни будуть нас утримувати, або вони нам щось винні (бо ми такі гарні, культурні та відкриті) — це є просто ілюзія, яка де-факто рано чи пізно обернеться до нас великим лихом, великою бідою, — наголошує Глава Церкви, говорячи про інші причини бідності. — Як зазначено в Книзі Мудрості, рано чи пізно того, хто довго спить зранку, настигне біда, лихо і вбогість. Тому давайте будемо плекати культуру праці, будемо вміти не тільки здобувати багатство, не тільки виробляти необхідні блага, а й так само правильно ними розпоряджатися!” — наголосив Блаженніший Святослав.

You cannot copy content of this page