fbpx

Чому не можна гасити соду оцтом: вік живи – вік учись

Щоб вважатися людиною, яка вміє смачно готувати, необов’язково закінчувати кулінарні курси і стажуватися в ресторані. Досить ставитися до справи з любов’ю і не допускати поширених помилок в приготуванні страв.

Ми зібрали цілий список типових помилок, які часом роблять навіть досвідчені господині. І ось що вийшло.

Класти помідори разом з іншими овочами

Справа в тому, що томати містять кислоту, яка «гальмує» приготування інших овочів. Тому в першу чергу відправляйте в сковорідку цибулю, моркву, болгарський перець, а помідори додавайте в кінці гасіння.

Промивати макарони

На поверхні відварених макаронних виробів залишається крохмаль, який сприяє всмоктуванню томатного соусу, а це важлива деталь в приготуванні пасти. І пам’ятайте: якісні макарони з твердих сортів пшениці не злипаються і не розварюються, тому перед покупкою звертайте увагу на склад.

Солити бульйон на початку приготування

Уявіть, що ви посолити бульйон на початку варіння. Потім він довго вариться і поступово википає: рідини стає менше, а кількість солі не зменшується, отже, суп вийде пересоленим.

Робити картопляне пюре блендером

Занурювальна насадка блендера перетворить відварну картоплю в тягучий клейстер! Розумніше використовувати в приготуванні пюре товкачик або вилку.

Класти в піцу багато начинки

Велика кількість начинки заважає тісту як слід пропектися. Та й їсти таку піцу незручно: інгредієнти раз у раз випадають.

Шинкувати цибулю заздалегідь

Дрібно нарізана цибуля вже через 7-10 хвилин починає гірчити, тому шинкувати її слід перед самою відправкою в блюдо.

Гасити соду оцтом

При гасінні соди оцтом, випаровується велика частина вуглекислого газу, необхідного для надання тісту пишності. Радимо спробувати інший спосіб використання соди в випічці: налийте в дві склянки по 3-4 ст. л. води, в одній розведіть соду, а в другій лимонний сік або лимонну кислоту. Потім додайте вміст склянок в тісто.

Відправляти шматочки картоплі в духовку без підготовки

Перед запіканням шматочків картоплі, потримайте їх в холодній воді мінімум годину. Вода прибере крохмаль, і страва вийде дивовижною!

Смажити моркву одночасно з цибулею

Цибуля хоч і м’якша за моркву, все ж готується довше. Тому, готуючи супову пассеровку, спочатку слід обсмажити цибулю до прозорості, а потім відправити на сковороду моркву. Одночасно з’єднувати ці овочі не слід!

Наостанок варто згадати про маленьку, але важливу деталь в приготуванні будь-якої страви – підходящих спеціях. Щіпка недоречної приправи може зіпсувати всі витрачені зусилля.

You cannot copy content of this page