fbpx
Дозвілля
Чому жовтіє листя у квасолі на грядці?

Квасоля вважається невибагливою культурою і навіть новачок може впоратися з посадкою і вирощуванням квасолі. Проте, чому жовтіє листя у квасолі на грядці і що робити, – маємо розібратися.

Чому жовтіє листя квасолі:

1. Засуха. Для нормального розвитку насінню квасолі потрібно більше 100% відсотків вологи, коли іншим рослинам – від 50% до 80%. Квасоля в відкритому грунті здатна переносити короткочасну посуху, але при тривалій, особливо в період бутонізації, вона скидає суцвіття, а її листя жовтіє, боби не зав’язуються. Як наслідок – різке зниження врожайності.

2. Припинення росту. Слабка стійкість до посухи також викликає іншу проблему – припинення росту до кінця свого цвітіння. Коренева система більше не в змозі підживлювати надземну частину, тому й відбувається пожовтіння листя у квасолі на грядці.

3. Надмірне зволоження і хвороби. Намагаючись вирішити проблему з посухою, городник може ненароком перезволожити квасолю на грядці. Тоді він отримає рослину, уражену антракнозом і бактеріозом. Надлишок зволоження в період плодоносіння, може не тільки викликати появу жовтого листя у квасолі на грядці, а й до втрати плодів, зниження якості врожаю.

4. Надлишок/брак освітлення. У квасолі на грядці може бути, як надлишок, так і брак освітлення. Рослина чудово переносить тимчасове притінення, але постійна відсутність світла призведе до появи бляклості листя, а надлишок – до їх пожовтіння.

Брак підгодівлі і пожовтіння листя квасолі

Підживлення – одна з важливих процедур по догляду за квасолею у відкритому грунті. В активні періоди вона потребує особливо ретельного добрива. Крім стандартної підгодівлі використовуються також мікродобрива.

Мікродобрива для квасолі на грядці:

  • цинк;
  • молібден;
  • кобальт;
  • Бор;

Якщо квасолі не вистачає бору, її листя починає жовтіти, так як порушується фотосинтез в листі. Бор потрібно вносити під зорану землю:

В чорноземи по 0,5 кг на 1 га.

Борної кислоти – 3 кг.

Бор-магнію – 50 кн.

Решта мікродобрива впливають, в основному, на розвиток і пристосування насіння чи дорослої рослини до умов відкритого грунту. Вони також необхідні для нормального розвитку і плодоносіння квасолі, але до проблеми пожовтіння листя не належать.

Фото: howtogrow.

06/22/2022

You cannot copy content of this page