Чую від сусідки Валі вже голоси. Ага, приїхав Петро з рейсу, а там його Валя вирішила теж на вечір не постити.

Чоловік ніяк не може мені повірити, що це все трапилося лише через моє добре серце, щоб не слухав він сусідку Ганю, наче від мене якийсь хлоп виходив.

– Юрку, та які мої роки, а який у Гані зір? Я тобі кажу, що було так, як я тобі розповідаю, а нічого на люди говорити не хочу, бо ти ж знаєш сусіда?

– Я не вірю, Маріє. Не вірю, що в капусті можна знайти чоловіка.

– Ой, та я тобі вдесяте говорю, то я тобі повторю, – кажу я йому на те і знову по колу починаю свою розповідь.

Я того вечора вийшла на город, якраз картопельки наварила і вирішила кропиком притрусити, зеленої цибульки нарвати до салату. Цілий день крутилася біля господарки і ось знову на вечір наїмся і буду думати, що на рано мені ніц не буде в талії.

«Сьогодні – останній раз», – пообіцяла я своєму платтю в шафі і пішла по зелень. Не доходжу я ще до капусти, як лежить в борозні чоловік.

Я дивлюся – не тутешній. У нас таких нема… Плечі – широкі, великий, чого він в тій борозні ховається, якщо його видно?

Аж тут чую від сусідки Валі вже голоси. Ага, приїхав Петро з рейсу, а там його Валя вирішила теж на вечір не постити.

Ну, знаючи Петра, то він в два рази такий як цей в борозні, то можна й глибше заритися.

– Чого лежиш, – питаю його, – тебе ж видно.

– Заховайте мене, ради Бога, де не видно.

– А що мені за те буде?, – питаю.

– Що захочете, – каже.

Ну і нащо він це сказав? Я ж його за язик не тягнула…

– Вставай, будеш мені за племінника,- кажу, а сама на голос наче до нього: «Рви, Коля цибульку, що ти сидиш в тій борозні, я вже не зігнуся, поперек мені прихопило».

А той встав і вже за мною ходить та до хати. Ну, я ж сої картопельки зварила, але ж маю поділитися, бо чоловік теж наїстися розраховував, а тут таке.

– І що ви тільки в тій Валі знаходите, – кажу я йому, – нічого на ній нема, а ви наче ті мухи на мед злітаєтеся.

Мовчить, тільки наминає.

– Ти хоч маєш чим доїхати, чи думав у неї заночувати?

– Маю, залишив машину за селом, як вона сказала, щоб ніхто не помітив.

– От і добре, а то сам розумієш, не хочу аби й про мене люди говорили.

І отак я його з хати й випровадила і вивела з вулиці, всю дорогу говорячи до нього, наче до племінника.

Валя мені ніяка не товаришка, не подумайте, але у них з Петром двоє дітей, Петро чоловік роботящий і все в родину тягне, а вона того не може оцінити, чи молода чи бракує розуму – вже того не знаю. Але точно такого чоловіка, як Петро вона не знайде. А цей жевжик з борозни, то ж на один вечір, не більше, і заради такого, хоч і гарного чоловіка, шлюб руйнувати?

Як отак на чистоту, то я сама колись закохалася, вже ми з Юрком жили десять років разом, як у нас на роботі шофер з’явився такий гарний, жартує до мене, просить мене покинути все і з ним поїхати. А я відчуваю, що все покину, і дітей, і чоловіка, і майно, але поїду з ним, а там хоч трава не рости. А далі почула, як він про мене хвалиться чоловікам. Я роботу покинула, сказала Юркові, що всіх звільняли і мене туди ж. Довго потім шукала нову роботу, але не було більше ні такого гарного колективу, ні такої зарплати. Це мене добре навчило, що за все буде заплата і чим приємніше було, тим більше забереться.

Це все я розказала чоловікові без останнього, він наче повірив, але бачу, що почав за собою ретельніше стежити: і голиться, і пахниться, волосся в носі підстригає, підморгує…

А я що? Я жінка не залізна, тим більше, законний чоловік.

Фото Ярослав Романюк

Автор Ксеня Ропота

You cannot copy content of this page