fbpx
Дозвілля
Чистота – друга справа після благочестя: 7 східних правил чистоти

У східній культурі існує правило: “Чистота – друга справа після благочестя”. Чистий означає прекрасний. Отже дотримання суворих правил особистої гігієни – перша умова краси. Та не лише тілесну красу мають на увазі, а й не менш важливу – духовну, підтримувати яку значно важче.

У східній філософії постулати душевної гігієни сформульовані напрочуд тонко й образно.

На Сході існує 7 основних правил чистоти:

«Чистота рук», що означає не брати зайвого. Тут також мається на увазі сорокова, десята чи інша частина доходів, яку слід віддати тим, хто її потребує. Неможливо наживатися за рахунок іншої людини. Якщо гроші призначалися не вам, а ви здобули їх обманом або хитрістю, вони стануть причиною паpазитів і проблем у вашому тiлі і в житті.

«Чистота вух» передбачає те, що не варто слухати людей наляканих, озлоблених і метушливих, а також захистити свій слух від пліток і порожніх розмов.

«Чистота очей» – не забруднюйте свій зір заздрістю і пожадливістю до того, що має ближній. Не брудніть свої очі спостереженням сцен нacильства і жopстокості. Тримайте свій погляд у чистоті, спостерігаючи за досконалістю світу і урочистістю його кольорів.

«Чистота рота» – не забруднюйте свій рот зайвою багатослівністю і лихослів’ям. Злі нотки вашої мови сильно забруднюють ваше тiло і ваше життя.

Читайте також: Роби, а не ний. А якщо ти нічого не робиш і не міняєш, значить, тобі добре. Будь чесний з собою

«Чистота тiла й одягу», що означає утримувати тiло й одяг у чистоті. Будьте уважні до свого зовнішнього вигляду. Доглядайте за собою так, щоб вам самим було приємно на себе поглянути.

«Чистота думок» означає, що всі негативні і неприємні думки про себе, установки і самообмеження – це непотрібні “відходи” ваших думок. Позбудьтеся їх, звільніть місце для позитивних і творчих ідей.

«Чистота душі і серця».

Ваша душа – це те найбільш чисте і світле, що є у вас. Не дозволяйте собі ігнорувати її поклики. Якщо ви будете в житті керуватися її підказками, то пройдете найкращий для вас шлях. Як тільки ви дозволите собі заборонити слухати свою душу і почнете керуватися іншими принципами, ви приречете себе на неминучість помилок, від яких іноді важко відмитися. Любіть і не вимагайте нічого натомість. Любов вже сама по собі є щастям.

За матеріалами – Всвіті.

Опубліковано 29 січня 2019 року

You cannot copy content of this page