fbpx
Події
Де розкрадають гуманітарну допомогу розповів міністр Денис Монастирський

Поліція зареєструвала 247 кримінальних проваджень щодо незаконних дій з гуманітарною допомогою, в тому числі розкрадання, – повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі телемарафону, передає Укрінформ.

“І якщо ми говоримо про такі випадки, то таких кримінальних проваджень наразі відкрито близько 247. 29 особам уже повідомлено про підозру”, – поінформував Монастирський.

Він додав, що найбільше таких проваджень – 197 – відкрито за статтею 201-2 ККУ “Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги”, яку Верховна Рада ухвалила на початку широкомасштабної агресії рф.

Монастирський каже, що найбільше випадків незаконного використання гуманітарки, благодійних пожертв або безоплатної допомоги зафіксовано у Києві та на Львівщині. Далі йдуть Харківська область і Кіровоградщина, де розташовані хаби перерозподілення товарів.

Монастирський запевнив, що поліція оперативно реагує на відповідні заяви і звернення. “Кіберполіція виявляє такі випадки, ми знаходимо, хто стоїть за цими схемами. До речі, дуже часто так “хантерять” російські кіберспеціалісти – вони спеціально збирають благодійні історії у телеграм-каналах, і ми потім розуміємо, що за ними стояли росіяни, які збирали цю допомогу”, – зазначив глава МВС.

Він перерахував шахрайства: закупівля автомобілів, вивезення майна чи осіб з окупованих територій, закупівля пального тощо.

Водночас він подякував усім волонтерам, міжнародним партнерам і небайдужим громадянам, які допомагають українській армії, Нацгвардії, поліції, рятувальникам, і просто українцям, котрі, потребують допомоги.

“Волонтерство, у принципі, стало брендом України… І ми наразі відзначаємо велику кількість допомоги, яка надходить, у тому числі в систему МВС. Це й авто, і гуманітарна допомога тим людям, які її потребують і виїхали, особливо з окупованих територій. І ми це дуже цінуємо”, – підсумував міністр.

Фото: oukr.info.

06/23/2022

You cannot copy content of this page