fbpx
Рецепти
Домашня моцарела. Смачніша від магазинної, а готується за 30 хвилин!

Приготувати справжню моцарелу вдома цілком реально!

Приготувати справжню моцарелу в домашніх умовах цілком реально, головне – знайти і купити сичуг (сичужний фермент).

Складові:

Порцій: 4

  • 1/2 ч.л. лимонної кислоти
  • 120 мл холодної води
  • 1/4 ч.л. сичужного ферменту
  • 50 мл води (нехлорованої, дистильованої)
  • 4 л незбираного молока (див. примітку нижче)

Спосіб приготування

Молоко налити в глибоку каструлю. Додати лимонну кислоту, перемішати акуратно. Підігріти молоко до 32 С градусів. Вимкнути плиту. Додати сичуг, розведений у воді. Помішувати близько 30 секунд, потім накрити кришкою і залишити на 5-10 хвилин.

Маса повинна перетворитися в м’який сир (згусток). За допомогою ножа розрізати сир на квадрати 2.5 см. Потім злегка перемішати і нагріти до 43 С градусів.

Друшляк поставити в глибоку миску. Перекласти сир у друшляк шумівкою, дати сироватці стекти і повернути її назад в каструлю. Нагріти сироватку до 85 С градусів.

Одягти рукавички, відщипнути невеликий шматочок і за допомогою шумівки занурити сир в гарячу сироватку на 5-10 секунд.

Сир, що розплавився, розтягнути і скласти, повторити кілька разів. Знову занурити в гарячу сироватку 5-10 секунд і знову розтягнути. Сир почне плавитися і стане більш еластичним. Коли сир стане досить гладким, скачати сир кульками або надати форму косички.

На цьому етапі перед розтягуванням можна додати 1 ч.л. солі, якщо хочете сир підсолити.

Читайте також: Мариновані помідори з виноградом: простий, але дуже «смачний» рецепт. Вся сім’я в захваті, хочу поділитися з вами

Примітка: Молоко повинно бути звичайне, те, яке скисає. Якщо використовувати ультра пастеризоване молоко тривалого зберігання, то білки і кальцій будуть в процесі реагувати інакше, у вас може вийти замість сиру Рікотта. Якщо сир у вас розтягується як годиться, але в підсумку виходить сухуватий, значить, ви розтягували його занадто довго. Не впадайте у відчай, спробуйте ще раз, це приходить з досвідом.

Смачного!

Дорогі господині! Щоб не втратити рецепт, тисніть «Подобається», а потім «Поділитися». Так він назавжди залишиться на вашій стіні, а крім того – його зможуть побачити ваші друзі!

За матеріалами – “Кухня”.

Опубліковано 11 лютого 2019 року

facebook