fbpx

Дорогоцінний урок від чоловіка: «Я спершу його не зрозуміла і надула губи»

Ми одружилися далеко не юними: йому виповнилося 42 роки, мені – 36 років. Обидва пройшли процес становлення  і мали на все свою точку зору.

Перший час ми перебували в ейфорії, а потім непомітно, надто захопившись новим статусом і облаштуванням сімейного гніздечка, я стала робити одну дурницю за іншою …

Закинула степ-аеробіку і курси англійської мови на користь випічки малинових кексів і чищення килимів. Дзвонила йому на роботу і цікавилася продажем сегментних кульових кранів серії Flow-Tek S-19.

Шила покривала, збирала їжу на роботу  і прасувала простирадла з двох сторін. Вирізала фетрових зайців і консервувала лечо.

Освоїла соління скумбрії. Схудла, намагаючись стати ідеальною господинею, і загнала себе в стан жeртви.

Той день пам’ятаю, як зараз. Настала перша субота листопада, почався дощ, який змахував на сіро-зелений чай, і на кухні з самого ранку горіло світло.

Він пив молоко і з роздратуванням спостерігав, як я нарізаю сир, холодну телятину і помідори. Тричі повторив, що буде тільки молоко і ніяких бутербродів. Я бідкалася і мила обробну дошку. Нарешті він не витримав:

– Послухай, мені не потрібно служити, подавати обіди з п’яти страв, стерилізувати чашки і унітаз. Ми не раби один одному, і я не все що є у тебе в житті, а всього лише частина. Завдяки щасливому випадку ми зустрілися, закохалися і знайшли спільний знаменник.

Крапку стикування. Місце, в якому добре вдвох. Все інше – це особисте. Так що не намагайся в мені розчинитеся і не став мої інтереси в понад свої. Не потрібно бути краще або гірше, просто залишайся собою. Тієї, яку полюбив. Легкою, повною запалу і драйву. А ти зараз розчиняєшся в мені і йдеш в тінь.

Він жбурнув склянку в раковину і відправився в спортзал. Я залишилася посеред розкиданої кухні, намагаючись перетравити сказане.

Зусиллям волі проковтнула набігли сльози, викинула листове тісто, залишила в спокої сотейники і запхнула в валізи декоративні подушки. Вмилася, зателефонувала вчительці англійської та відкрила файл з незакінченою книжкою.

З тих пір я не господиня, не майстриня, і не менеджер з продажу кульових кранів. Не служу, не намагаюся догодити і нічого не доводжу. З тих пір я – просто я.

You cannot copy content of this page