fbpx
Авто
“Драконівські санкції і захмарні штрафи”: юрист радить не поспішати радіти ухваленню законопроектів про “євробляхи”

Законопроект про посилення контролю за переміщенням та перебуванням в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією, який депутати ухвалили у першому читанні 13 липня, має суттєві ризики для так званих “євроблях”.

Про це у коментарі ТСН.ua розповів юрист Михайло Можаєв.

За його словами, у законі передбачені “драконівські санкції” як для комерційного, так і для особистого користування машин з іноземною реєстрацією.

“По-перше, митні органи можуть обмінюватися інформацією з органами поліції. По-друге, з’явилася відповідальність відносно осіб, які везли на територію України автомобіль і передали цей автомобіль”, — зазначив юрист.

Так, за неправомірне використання чи неправомірне передавання транспортного засобу третім особам передбачається штраф 2000 неоподатковуваних мінімумів (34000 грн.).

Крім того, суттєво збільшаться санкції за невчасне вивезення автівок у режимі транзиту, за яким, як відомо, ввозяться в Україну найбільше машин.

“Якщо раніше максимальний розмір санкції становив 8,500 грн за більш ніж 10 днів затримки, то, відповідно до проекту, за термін більше 20 днів штраф становитиме 17000 грн, від 20 до 30 днів — 85000 грн, а, за понад 30 днів, уявіть, —170000 грн. Я вважаю, що цим законом усіх на коліна поставлять”, — прокоментував  Можаєв.

Крім того, у законі прибрали терміни притягнення до адміністративної відповідальності. Наразі з дати ввезення авто після 3 місяців не можна притягати до відповідальності — у законі цих термінів нема, тобто кожна особа може бути притягнена до відповідальності у будь-який момент.

Також закон передбачає накладення арешту на автомобіль, якщо його вчасно не зареєстрували та зобов’язує декларувати авто для ввезення на термін понад 30 днів — для цього буде створений окремий реєстр.

“Особисто я підтримую створення такого реєстру. Дійсно, облік має бути для випадків, коли, приміром, машина потрапляє у ДTП, поліція тепер не матиме довго шукати людину, яка везла і так далі”, — вважає експерт.

Відповідно до законопроекту, також буде діяти обмеження щодо кількості автівок, які можуть бути ввезені.

“За ввезення більше одного автомобіля нерезидентом чи резидентом передбачається особливі умови для таких автомобілей. Це робиться для того, щоб не було цієї масовості на одну людину”, — пояснює Можаєв.

Також цим законопроектом передбачені класи автівок, які визначають — автомобіль комерційного чи некомерційного призначення. За використання “не за призначенням” також передбачений штраф.

“На мій погляд, цей закон фактично позбавляє сенсу будь-яке ввезення автомобілей”, — резюмував юрист.

Читайте також: “Викликають непередбачені побiчнi реакції”: в Україні заборонили популярні лiки від oтрyєння