fbpx
Політика
Джонсон запропонував Україні новий союз замість вступу в ЄС

Прем’єр Британії Борис Джонсон має намір створити окремий союз на противагу ЄС з ліберальних держав, які ревно ставляться до свого суверенітету і бачать у Російській Федерації національну загрозу.

Джонсон пропонує нову систему політичних, економічних і воєнних союзів – альтернативу ЄС, що об’єднає країни, які наразі не довіряють Брюсселю і окремо – позиції Німеччини щодо агресії РФ.

Свою ідею Джонсон представив Зеленському у Києві ще 9 квітня.

До цього альянсу Британія хоче залучити Україну, Польщу, Естонію, Латвію і Литву, а також, можливо, Туреччину на пізнішому етапі.

Українська влада, зі свого боку, не зайняла ще конкретної позиції щодо ініціативи Лондона, але й не відкинула.

Наразі Зеленський чекає європейського саміту 23 червня, коли вирішуватиметься доля кандидатства України у ЄС. Журналісти пишуть, що у разі негативної відповіді президент України може серйозно поставитися до альтернативи Джонсона.

Проте журналісти припускають, що чутки щодо альянсу Британії навмисне поширюють, щоб натиснути на західний політикум. Також ЗМІ сумніваються у життєздатності самого цього альянсу, оскільки у Британії немає можливостей фінансової підтримки України. Також невідомо, чи захочуть до нього долучитися Польща і країни Балтії, в іншому випадку це скомпроментує їхні відносини з Брюсселем.

You cannot copy content of this page