fbpx
Здоров'я
Експерти повідомили, які каші не приносять користі організму

Багато прихильників здорового способу життя непохитно переконані, що починати день потрібно з порції каші на сніданок. Однак експерти стверджують, що не кожна каша може приносити користь здоров’ю, пише Радіо Максимум

Чи корисна для здоров’я, наприклад, манна каша? Манна крупа позбавлена ​​клітковини, оскільки виробляється з внутрішнього шару зерен пшениці. У ній надзвичайно мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот не є збалансованим. У манки багато крохмалю та мало білка – це таке високонасичене вуглеводами джерело, що її регулярне вживання може призвести до проблем із зайвою вагою, метаболічними та шлунково-кишковими розладами.

Вівсянка швидкого приготування. Так, дуже зручна. Але ці отримані в результаті тривалої переробки пластівці, які просто заливають окропом або теплим молоком, – їх можна вважати якими завгодно, але точно не корисними. Принаймні, не кориснішими за манку.

Любителям вівсянки слід вживати не пластівці швидкого приготування, а класичний, зварений на воді геркулес, такою є думка експертів. Але краще все ж вживати незбиране зерно. Також, за словами фахівців, не потрібно захоплюватися мюслями, які є міксом з вівсяних пластівців і фруктів, горіхів та інших добавок. У такому виробі майже завжди багато цукру і калорій.

Пшоняна каша теж скептично оцінюється дієтологами. Таку кашу не назвати шкідливою, але й користі в ній дуже мало – кількість незамінних амінокислот, присутніх у пшоні, занадто низька, щоб його можна було рекомендувати до вживання.

Рисова каша з білого шліфованого зерна також занадто бідна на вітаміни, клітковину та інші мікроелементи, які приносять відчутну користь організму. Для регулярного вживання така страва не підходить.

facebook