fbpx

Експерти повідомили, які каші не приносять користі організму

Багато прихильників здорового способу життя непохитно переконані, що починати день потрібно з порції каші на сніданок. Однак експерти стверджують, що не кожна каша може приносити користь здоров’ю, пише Радіо Максимум

Чи корисна для здоров’я, наприклад, манна каша? Манна крупа позбавлена ​​клітковини, оскільки виробляється з внутрішнього шару зерен пшениці. У ній надзвичайно мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот не є збалансованим. У манки багато крохмалю та мало білка – це таке високонасичене вуглеводами джерело, що її регулярне вживання може призвести до проблем із зайвою вагою, метаболічними та шлунково-кишковими розладами.

Вівсянка швидкого приготування. Так, дуже зручна. Але ці отримані в результаті тривалої переробки пластівці, які просто заливають окропом або теплим молоком, – їх можна вважати якими завгодно, але точно не корисними. Принаймні, не кориснішими за манку.

Любителям вівсянки слід вживати не пластівці швидкого приготування, а класичний, зварений на воді геркулес, такою є думка експертів. Але краще все ж вживати незбиране зерно. Також, за словами фахівців, не потрібно захоплюватися мюслями, які є міксом з вівсяних пластівців і фруктів, горіхів та інших добавок. У такому виробі майже завжди багато цукру і калорій.

Пшоняна каша теж скептично оцінюється дієтологами. Таку кашу не назвати шкідливою, але й користі в ній дуже мало – кількість незамінних амінокислот, присутніх у пшоні, занадто низька, щоб його можна було рекомендувати до вживання.

Рисова каша з білого шліфованого зерна також занадто бідна на вітаміни, клітковину та інші мікроелементи, які приносять відчутну користь організму. Для регулярного вживання така страва не підходить.

You cannot copy content of this page