fbpx

Електропостачання Криму з ЗАЕС немає – “Енергоатом”

В «Енергоатомі» спростували черговий фейк росЗМІ нібито про електропостачання Криму з Запорізької АЕС.

Таку заяву зробив президент національної енергогенерувальної компанії “Енергоатом” Петро Котін. Він запевняє, що українська електрика, навіть, з тимчасово окупованої Запорізької АЕС , не постачається до окупованого Криму.

“Якщо буде загроза викрадення електрики з української енергосистеми чи постачання її з Запорізької АЕС (до Криму), будуть заздалегідь прийняті відповідні заходи, які потрібно буде провести нашим ЗСУ, щоб цього ніколи не сталося”, – сказав він.

Президент “Енергоатому” підтвердив, що хоч російські сили відновили в Херсонській області ЛЕП, яку підірвали ще восени 2015 року, але це ніяк не змінює того факту, що енергочастоти росії та України – різні.

“Крим під’єднаний до російської енергосистеми, її частота не збігається з українською, тож автоматичне з’єднання неможливе без додаткового вартісного обладнання”, – сказав він.

Котін підтвердив, що окупанти працюють над поновленням ліній, але це нічого не міняє.

“Нічого з цього в них не вдасться. Дійсно вони там поновлюють лінії, але це не призведе до того, щоб вони могли постачати нашу електрику до Криму”, – заявив Котін.

Нагадаємо, що 23 липня підконтрольні Росії ЗМІ повідомили про “кінець енергетичної блокади” з боку України та “закільцювання” кримської енергомережі з мережею на окупованих територіях півдня України.

Фото: tek.energy.

07/25/2022

You cannot copy content of this page