fbpx

Фонд «Повернись живим» розповів про найдорожчий проект на 300 000 000 мільйонів гривень

Фонд «Повернись живим» розповів про придбання 10 безпілотних комплексів PD-2 із пересувними наземними станціями, загальною вартістю приблизно у 300 000 000 гривень, або 8,5 мільйонів доларів.

На цю суму Фонд купив:

— 20 літаків PD-2;

— 10 автівок-наземних станцій, переобладнаних у пересувні командні пункти управління.

«І це — перемога державного рівня та кожного з вас, тому що:

PD-2 — це багатоцільові, найперше, РОЗВІДУВАЛЬНІ безпілотні комплекси вітчизняного виробництва. Розроблені українськими «UkrSpecSystems», вони не просто зконструйовані нашими — вони буквально зроблені в Україні.

Ці безпілотники — одні з кількох БПЛА українського виробництва з радіусом польотів у понад 200 кілометрів. PD-2 має двигун внутрішнього згоряння, відтак, у порівнянні з електричними літаками, долає значно більші дистанції.

Сумарна протяжність маршруту PD-2 (на одному баку!) може сягати 1000 і більше кілометрів.

Для взлету PD-2 не потрібен аеродром. Ці БПЛА мають шасі і злітають ВЕРТИКАЛЬНО.

PD-2 може працювати у повітрі до 12 годин. До пів дня розвідки — це ТОП. Ні, це вогонь!

БПЛА обладнані якісним цільовим навантаженням. Їхні камери (ВЛАСНОГО виробництва) мають п’ятикратний оптичний зум на тепловізорі і збільшення на денній камері до 30 крат. Що це дає? PD-2 може ЧІТКО визначати координати об’єктів у кадрі на відстані понад 5 кілометрів

PD-2 використовує військові стандарти зв’язку з псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти (ППРЧ), максимально захищений від дії ворожого РЕБу, і це робить його стійким до подавлення як навігації, так і каналів керування.

PD-2 автоматично відслідковують переміщення цілей. Якщо, скажімо, російський танк буде рухатися у кадрі — камера БПЛА автоматично може рухатися за ним», – перелічують в Фонді.

Проте, найголовнішим досягненням у Фонді вважають те, що ці комплекси, так, всі 10, потраплять до рук досвідчених, професійних пілотів. Оскільки їх не можна використовувати в неумілих руках і на будь-які цілі. PD-2 коригуватимуть стратегічно важливі удари, що їх здійснюватимуть, зокрема, «Точка-У» та американська ракетна артилерійська система HIMARS.

Фото: lb.ua.

06/24/2022

You cannot copy content of this page