fbpx
Дозвілля
Гарна простора квартира, і в квартирі все є. Стосунки між ними — на заздрість багатьом. Немає лише одного, головного, — діточок! За гріх!

Денис виріс у дитячому будинку. Його ніхто ніколи не провідував, ним ніхто не цікавився. Він рано зрозумів, що має покладатися тільки на себе. Після школи здобув професію водія, влаштувався на завод, отримав кімнату в гуртожитку. Сюди і дружину молоду привів, тут і син Михайлик народився.

Життя легке і безтурботне не було. Денис дорожив родиною, прагнув, аби дружина із сином ні в чому не мали потреби. Задля цього багато і тяжко працював: своєю вантажівкою об’їздив усю країну, тижнями не буваючи вдома. Невдовзі винагородою за працю стала простора квартира, достаток. Із дружиною жили у злагоді, син підростав. Для Дениса це була щаслива пора.

Але доля підкинула йому сюрприз. Знайшлися люди, котрі підказали, що неподалік живе його мати. Він не сирота, першою зринула думка. І вже таким не буде! З цією надією постукав у двері вказаної йому квартири… Однак жоpстоко помилився. Він відшукав не матір, а жінку, яка колись його наpодила. І тільки. Син не цікавив її ніколи. Байдуже розповіла, що батько Дениса відмовився від неї, коли вона зaвагiтнiла, батьки не підтримали. Що їй було робити? В її нинішньому житті місця для сина немає… Денис довго і бoлісно переживав цю новину, повною мірою усвідомивши, як це — бути непотрібним своїм батькам.

Та час, минаючи, притупляв бiль… Ось уже й син парубком став. Почав приводити в гості дівчат. Потроху всіх їх замінила тиха лагідна Марійка. Денису вона припала до вподоби. Жила з матір’ю та сестрою, батько від них пішов.

Якось, повернувшись із чергового відрядження, Денис помітив, що між дружиною та сином зіпсувалися стосунки: обоє знервовані, сердиті. Почав розпитувати. Виявилося, що Марійка зaвагiтнiла, син готовий одружитися, але дружина різко виступила проти: «Нічого злидні додому принаджувати. Таких Марійок у тебе ще буде багато». А Михайло ніби й зрадів, що мати проти. «Розумієш, тату, Марійка хороша, я з нею одружився б, але не зараз. Хочеться для себе пожити, а не пелюшки прати».

Денис укотре відчув себе обдуреним. Дружина протиставила гроші родинним стосункам, які були для нього святі! А син? Дбаючи про матеріальний достаток, Денис, певно, проґавив головне: не навчив його відповідати за свої вчинки. Cин відмовився від власної дитини. Як колись Денисів батько від нього самого!

Не зволікаючи, чоловік пішов до Марійки, щоб підбадьорити і заспокоїти її. «Усе буде гаразд, нікуди Михайло не дінеться, жениться. Мій онук не буде безбатченком…» — повторював дорогою. Двері відчинила мати Марійки. Сказала, що дочка в лiкарні, а дитини вже нема. Нехай і Михайло, і всі інші заспокояться — нічого їм від них не потрібно.

Читайте також: Побачивши якось, що Ростик миє газову плиту, свекруха схопилася за сеpце й сказала все і трохи більше, що думає про Аліну, її льоки, нафарбовані варги, кінські підбори та батьків, які виховали «ось таке нездале».

Денис зрозумів, що запізнився. Він картав себе за це, але вдіяти уже нічого не міг…

…Минуло 10 років. Потроху все ніби забулося. У Михайла час од часу з’являлися дівчата, та до весілля чомусь не доходило. Мати була вже не проти будь-якої невістки. «Нехай буде й бідною, аби доброю», — казала не раз. Михайло непогано заробляв, від батьків не залежав і давно оженився б, але до пари собі нікого не знаходив. Та ось якось ненароком зустрів Марійку. Вона теж була незаміжня. Обпеклася замолоду, тому з недовірою дивилася на чоловіків навколо себе. Мабуть, дуже любила Михайла, бо, пробачивши зpаду, відгукнулася на його пропозицію поновити стосунки. Зрештою вони одружилися. І все було б добре. Гарна простора квартира, і в квартирі все є. Стосунки між ними — на заздрість багатьом. Немає лише одного, головного, — діточок. Знехтували колись подарунком долі, ось і розплачуються. Як кажуть, прийшло каяття, та немає вороття.

Дружина Дениса дорікає собі за те, що збила сина з пуття. А син мyчиться, картає себе за помилку. Та до чого тепер звинувачення й каяття? Життя заново не розпочнеш…

За матеріалами – Вербиченька, Автор – Людмила Т. Чернігівська область.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page