fbpx
Події
Групи продовженого дня в українських школах працюватимуть по-новому

Новий порядок роботи груп подовженого дня передбачає комфортніші умови для дітей, враховує особливості сільських та гірських місцевостей, а також уперше надає можливість відкривати інклюзивні групи. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти, передає ТСН.

Наразі документ уже затверджений наказом МОН та очікує на юстування. Аби він міг запрацювати, уряд скасував старе положення про групу подовженого дня.

Зазначається, що у новому порядку закладено такі зміни:

Передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних груп подовженого дня. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами.

Читайте також: Батькові 17 років: на Полтавщині 14-річна школярка наpoдила дівчинку

Групи, як і основне навчання, мають формувати в учнів ключові компетентності, а також забезпечувати виконання індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2-3 класів). Скасоване положення допускало комплектування груп у межах щонайменше 4-х вікових категорій.

Водночас заклади, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше, зможуть утворювати групи подовженого дня для учнів різного віку.

Нагадаємо, у шкільних підручниках зображуватимуть щасливих пенсіонерів, дітей з інвaліднicтю серед однолітків та в окремих випадках писатимуть “родичі” замість “батьків”. Усе це – після антидиcкpимінаційних експертиз підручників, які проводять третій рік поспіль.