fbpx
Події
Херсонські фермери відбилися від російських окупантів, які прийшли красти техніку та урожай

Журналістам «Телеграф» про випадок розповіли самі фермери, які попросили не зазначати їхніх імен та місцеперебування.

“Вони були у військовій формі, сказали, що забирають техніку “на потреби армії”. Коли ми не погодилися, то почали ще більше “бикувати”. Охорона не злякалася, відкрила вогонь. Двоє “200-х”, ще парочка “300-х” втекли. Чекаємо на нові візити”, – розповів підприємець.

Херсонські фермери кажуть, що їх дедалі активніше схиляють до продажу готової продукції за низькими цінами та намагаються змусити вирощувати новий урожай.

“Нам прямо кажуть — або саджаєте ви, або саджаємо ми (вас до в’язниці — ред.). Ми бачимо, що вони тут нічого не робитимуть. Вони вміють тільки грабувати та знищувати. Ми поки не знаємо, як бути, намагаємось об’єднатися і чекаємо на звільнення. Ті, хто більший, може хоча б вести якийсь діалог, а дрібні фермери в селах страждають куди більше, у них можуть просто забрати зерно чи овочі, нічого не питаючи”, – каже фермер.

На Херсонщині посівну цього року розпочали у квітні й проводять її попри дефіцит пального, добрив та засобів для захисту рослин, а також під обстрілами російських військових та на полях, частина з яких замінована. Російські військові забирають у власність цілі агропідприємства в регіоні та силою змушують працювати робітників, пише Новинарня.

Фото: Главком.

06/09/2022

You cannot copy content of this page