fbpx
Події
“Хотіла зблизька сфотографувати”: у Карпатах ведмідь нaпaв на туристку (відео)

Поїхала на відпочинок у Карпати і ледь не втратила там руку.

На одній із баз відпочинку на львів’янку нaпaв бурий ведмідь. Тварина була в клітці, але змогла лапою дістатися відвідувачки. Звір роздер жінці руку і переламав кіcтки. У відпочинковому комплексі, де стався інцидент, кажуть – туристка знехтувала своєю безпекою, вирішивши зблизька сфотографувати ведмедя.

Про це йдеться у сюжеті “ТСН“.

Катерина з друзями відпочивала на цій базі у Верховинському районі. Перед від’їздом вирішила сфотографувати ведмедя, який сидів у тісній клітці. Жінку обурило негуманне ставлення до тварини. Тепер вона у лікарні.

“Я була рада, що в мене є рука і він мені не відкуcив мені голову. Ну, можливо, підходити так близько на метр до ведмедя вважається неадекватним, але я підійшла так близько, тому що він лежав, мені його було неймовірно шкода”, – каже потерпіла  Катерина Бридун.

Жінка встигла сфотографувати ведмедя, а коли повернулася спиною, звір нaпaв на неї. “Це були долі секунди, я як в тумані пам’ятаю, він мене просто схопив за борт куртки, почав тягнути за волосся, лапами, мордою”, – каже Катерина.

Вирватися з лап ведмедя Катерині допомогла товаришка. Порaнену жінку привезли до львівської лікарні. Клишоногий здер шмат шкiри з руки і переламав кіcтки. Пацієнтці зробили дві оперaції. Попереду ще як мінімум місяць лікування.

Працівники відпочинкового комплексу звинуваченнями туристки обурені. Кажуть, жінка з подругою, не запитавши дозволу, небезпечно наблизилися до хижака. Показують територію, де сидить ведмідь. Від першого паркана до клітки метрів 50. Та й сама клітка огорожена ще одним парканом. Єдина можливість наблизитися до ведмедя на відстань його витягнутої лапи – перелізти через хвіртку в огорожі.

“Тут є три огорожі. І тут не метр, а три метри. От дивіться! Я руку пхаю. Може ведмідь мене дістати? А тут я бачу хтось навіть поламав. Не кажу, що це ця дівчина. Але так, як я розумний чоловік, особисто до нього лізти”, – каже брат власниці відпочинкового комплексу Юрій Федорчук.

Мишко тут з’явився майже два роки тому: маленьке ведмежа в Карпатах знайшли польські туристи-джипери. Власники турбази вигодували його. Тепер шкодують, що не віддали його в заповідник.

“Ми готові: цього ведмедя заберіть, куди хочете. Мені легше трьох поросят за рік вигодувати, ніж цього ведмедя”, – каже Юрій Федорчук.

Зазвичай у цей період ведмеді спокійні й залягають у сплячку. А от звірі, що не мають умов для зимового сну, можуть бути нервовими й агресивними. Зоологи називають ведмедя швидкою, підступною і дуже розумною твариною. Для людини потрапити в лапи цього звіра в 90% випадків закінчується смeртю. Хоча Катерина і розуміє свою помилку, збирається скаржитися на відпочинковий комплекс до поліції.

You cannot copy content of this page