fbpx
Без категорії
Хто йде в президенти: опубліковано список зареєстрованих кандидатів

Станом на 13:00 10 січня документи до Центральної виборчої комісії на участь в президентських виборах, які відбудуться у березні 2019 року, подали семеро осіб. П’ятьох з них Центрвиборчком зареєстрував, одному у реєстрації відмовив, а документи ще одного наразі комісія вивчає на відповідність виборчому законодавству, повідомляє Канал 24.

Першим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став екс-міністр екології та природних ресурсів України, юрист Ігор Шевченко, який подав документи в Центральну виборчу комісію в перший день передвиборчої кампанії – 31 грудня.

Читайте також:
Потенційні перші леді: хто з дружин кандидатів найстильніша

Окрім нього, в останній день 2018 року документи до ЦВК подав правозахисник та економіст з Броварів Володимир Ратуш. За його словами, з великими політичними силами він не пов’язаний, проте у минулому був членом партії “Народно-трудовий союз українців”.

Вранці 3 січня документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на виборах президента України подав лідер Соціал-демократичної партії, народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Сергій Каплін.

Четвертим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став Валентин Наливайченко. За його кандидатуру 3 січня одноголосно проголосували делегати з’їзду партії “Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”. Після цього, він одразу подав документи до Центральної виборчої комісії та пройшов реєстрацію.

Також 3 січня подав у ЦВК документи голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Читайте також:
Чому на 1+1 перед Новим роком замість президента показали Зеленського – офіційне пояснення

Міський голова Львова та лідер партії “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий останнім 3 січня подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом на виборах президента України.

А 10 січня документи до Центрвиборчкому подав Віталій Купрій – народний депутат, обраний у 2014 році в мажоритарному окрузі на Дніпропетровщині. До парламента він висувався від “Блоку Петра Порошенка”, однак у 2015 році вийшов з фракції БПП.

Тому, станом на обід 10 січня вже семеро осіб подали до ЦВК документи для реєстрації кандидатами у президенти. Наразі Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала кандидатами усіх, окрім Ратуша (через невідповідність його документів вимогам виборчого закону), а документи Купрія протягом найближчих 5 днів.

Читайте також:
Уряд затвердив монетизацію субсидій та пільг: як це працюватиме

Документи у ЦВК можна подати до 3 лютого 2019 року. З ними потрібно також внести грошову заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. Реєстрація усіх кандидатів у президенти буде тривати до 8 лютого.

facebook