fbpx
Події
Хто зараз потрібен у війську і як “закривають” потребу

На даний момент людей у ЗСУ цілком вистачає, обласні центри виконали план з призову на сто і більше відсотків, а потреби в доукомплектуванні військових частин, порівняно з лютим, зменшилися в десятки разів.

Про це розповіли  начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач та секретар парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, ветеран АТО Роман Костенко у інтерв’ю виданню Liga.net.

Зараз у кожен підрозділ набирають людей не за кількістю, а за спеціальностями, яких не вистачає.

«Наприклад, зараз у територіальних центрів є завдання набрати механіків-водіїв танків та навідників-операторів танків, – пояснює полковник СБУ, ветеран АТО, депутат, секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. – А приходить та висловлює бажання служити, наприклад, людина, яка раніше була в армії медиком. Але медиків вистачає, і такій людині кажуть: «Вибачте, зараз потреби немає. Почекайте». Водночас є людина, яка вже служила в армії танкістом. Припустимо, зараз вона не дуже хоче йти служити, але вона потрібна. Тому їй дають повістку та забирають на службу».

Піхотинців зараз вистачає – тому їх не набирають. Але потрібні водії – і шукають саме їх. Рідкісна та затребувана зараз спеціальність – оператори протитанкових ракет. «Є люди, що хочуть служити, але в них взагалі немає досвіду армії, – розповідає Костенко. – Звісно, що скоріше візьмуть того, на кого країна вже витратила зусилля та кошти, хто вже служив в армії, кому потрібно лише трохи підучитися – і він готовий боєць».

Донабір до військових частин відбувається також за територіальним принципом. Роман Горбач пояснює: якщо, наприклад, потрібно доукомплектувати військові частини Закарпатського регіону, то людей шукає Закарпатський територіальний центр та, можливо, сусідні. «Якщо потрібні гранатометники, а на обліку в конкретному територіальному центрі їх немає, то шукатимуть у найближчих центрах», – каже Горбач.

Варто зауважити, що хвиль мобілізації як таких зараз в Україні не існує. Мобілізація залежить від потреб на фронті. Тобто фактично вона відбувається постійно: коли ЗСУ зазнають втрат.

Нагадаємо також, Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та термінів мобілізації. Про це у Telegram повідомив депутат від Голосу Ярослав Железняк.

«Парламент підтримав продовження воєнного стану на 90 діб до 21 листопада 2022 року. Також Рада підтримала затвердження Указу про Про продовження строку проведення загальної мобілізації», — написав він.

Фото: Факти.юа.

08/15/2022

You cannot copy content of this page