fbpx

“І ти, Брут?”: Сербія “передумала” розміщувати військову базу рф на своїй території. Більш того, влада країни підготувала “сюрприз” для рф

Схоже на те що так званих “союзників” у рф з кожним днем меншає. Нещодавно стало відомо, що у Сербії відмовилися від ідеї розміщення російської військової бази на своїй території. Більш того Белград вирішив що повинен рухатися у бік розширення співпраці з НАТО.

Відповідну інформацію оприлюднив російський КоммерсантЪ посилаючись на власні джерела.

Все розпочалось з того, що на минулому тижні заяву щодо розміщення російської військової бази у Сербії зробив російський посол Олександр Боцан-Харченко.

Цитуємо:

“Створення у Сербії російської військової бази є суверенною справою цієї країни, плюс це питання інтересів самої рф”.

Тоді дипломат запевнив, що становище Сербії в Балканському регіоні у військово-технічному плані є набагато сильнішим, ніж здається. Посол рф наголосив, що зараз із Сербією починають рахуватися.

Проте щось таки пішло не так, адже президент Сербії Александар Вучич заявив, що Сербії непотрібні чиїсь військові бази.

“Сербія зберігатиме військовий нейтралітет і союзницькі відносини. Не соромиться зв’язків з росією, Китаєм, США та ЄС, але про себе подбає сама”.

З відповідною заявою сербський лідер виступив в інтерв’ю TV Prva.

Інформацію про те, що Сербія активізувала співпрацю з Альянсом на військовій базі Південь на околицях Буяноваця підтвердив й очільник американського Офісу з питань оборонної співпраці Алессандро Педраза.

Він додав, що Вашингтон і Белград на базі Південь розвиватимуть Головний центр навчання армії Сербії за стандартами НАТО, а також – підготовки сербських підрозділів для миротворчих операцій.

16,08,2022

Головна картинка ілюстративна з вільних джерел.

You cannot copy content of this page