fbpx

Латвійці почали збір коштів на «Байрактар» для України

16 серпня у Латвії розпочався збір коштів на придбання безпілотного літального апарату “Байрактар” для Збройних сил України.

Латвійський музикант Ралфс Ейландс, ініціатор збору коштів на «Байрактар» для України на брифінгу у середу розповів, що латвійці за добу після оголошення збору пожертвували 300 тисяч євро, пише Укрінформ.

“Сьогодні другий день збору, і в нас уже зібрано 300 тис. євро”, – сказав Ейландс.

Він сказав, що ця ініціатива народилася після його спілкування послом України в Латвії та іншими українськими дипломатами.

“Я запитав, чим ми можемо допомогти Україні. Вони сказали, що найкраще купити “Байрактар”. Ми обговорювали можливість купівлі інших видів збpої, але нам пояснили, що благодійному фонду дуже складно було б їх придбати навіть за наявності коштів. А цей варіант найбільш реалістичний”, – зазначив музикант.

Музикант каже, що всі зібрані кошти будуть перераховані міністерству оборони Латвії, а воно придбає “Байрактар” у Туреччини та передасть Україні.

Ейландс впевнений, що ця ініціатива стала популярна завдяки українцям.

“Після початку війни з’явилися пісні про “Байрактар” і відео з прикладами їх використання. Він більш доступний, ніж інші види озбpоєнь, і це можуть зробити звичайні люди, саме тому це так популярно”, – вважає він.

Фото: УП.

08/17/2022

You cannot copy content of this page