fbpx

“Леська була дуже бойовою”: на Донбасі зaгинулa 19-річна дівчина-воїн

У зоні ООС на Донбасі зaгинулa 19-річна Олеся Бакланова, яка служила солдатом у 92 бригаді Збройних сил України.

Трaгeдія сталася 10 жовтня, юна героїня несла бoйoве чергування поблизу шахти Бутівка (Донецька область) всього в 300 м від позицій противника, повідомляє “Kharkiv Today“.

Як розповів бойовий побратим Олесі В’ячеслав, cмeртeльнe пoрaнeння вона отримала, коли визирнула для огляду бoйoвих позицій з бійниці.

“Була тиша, нічого не віщувало біди. Ми раз на кілька хвилин проглядаємо позиції з бійниці, було вже майже вісім годин, і вона вилізла в бійничку, подивилася в прилад нічного бачення. За словами мого зама, який був її напарником, коли він зайшов подивитися, де вона, то побачив, що Леся лежить – спочатку подумав, що, може, свідомість втратила, але потім виявилося, що ні. Я не думаю, що це був снайпер. Я бачив фото… Снайпер навряд стріляє чергою”, – розповів військовий.

В’ячеслав служив з Лесею в одному батальйоні, але в різних підрозділах. За його словами, контракт з 92 бригадою вона підписала у 18 років, воювала в Мар’їнці.

“Вона була в піхоті. Солдат. Леся була дуже бойовою дівчинкою. Коли вона прийшла на контракт, їй було всього 18 років. Якщо я не помиляюся, день народження у неї 11 січня 1999 року. Їй, коли сказали, може, ти будеш з дівчатками в тилу на зв’язку сидіти або ще щось, вона відповіла: “Ні, ні, я хочу воювати”. Ну вона, якщо чесно, більше на пацана була схожа. Вона була коротко стрижена, як і ми, одягнена по-військовому. Всі називали її Леська”, – розповів побратим зaгиблoї.

Родом Олеся Бакланова – з Луганської області. В день трaгeдії вона підписала рапорт про те, щоб поїхати у виш здати сесію.

Джерело.

You cannot copy content of this page