fbpx

Лідери країн G7 погодили ембарго на російське золото-ЗМІ

Про те, що лідери країн “Групи семи” попередньо узгодили застосувати ембарґо на російське золото пише Reuters з посиланням на власні джерела та кореспондентка каналу CNN Кейтлін Коллінз теж з посиланням на власні джерела.

Що відомо напевне, то це те, що 48-й саміт лідерів країн G7 пройде в баварському замку Ельмау в Німеччині. Він триватиме з неділі 26 червня до вівторка 28 червня.

До лідерів США, Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Японії та Італії приєднається президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Шарль Мішель. На саміті також виступить президент Володимир Зеленський.

Проте, ЗМІ пишуть, що Казначейство США повинно оголосити офіційне рішення американського уряду про ембарґо на золото вже 28 червня.

Експорт золота є другим найбільшим джерелом прибутку в російському державному бюджеті після експорту енергоносіїв (нафти, газу тощо), оскільки росія щороку видобуває на своїй території десяту частину від усього світового видобутку золота. А після анексії Криму золотовалютні резерви росії збільшилися втричі.

Не дивно, що на початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну світовий попит сильно зріс побоювання на тлі глобальної інфляції.

Проте, через західні санкції низка гравців на ринку вже припинили купувати російське золото через побоювання порушити санкційний режим у сфері оформлення банківських транзакцій, пише УП.

Фото: dsnews.ua.

06/26/2022

You cannot copy content of this page