Від алергії врятує дитяча соска, якщо правильно з нею поводитися.
Такі дослідження представлені в Американському коледжі алергії, астми та імунології в Сіетлі, йдеться у сюжеті “ТСН“.
Хто з вас не опинявся перед дилемою: що робити з соскою перед тим, як давати немовляті? Хтось радить кип’ятити, хтось миє під краном, а хтось – облизує сам. І, як не дивно, медики кажуть, це найкорисніше.
“Дослідження доводить, що діти, чиї соски батьки смоктали самі – аби чистити у такий спосіб – мають помітно нижчу кількість антитіл, що вказують на алергічну реакцію”, – розповідає доктор медичних наук Еліен Абу-Джауд.
Опитавши 128 мам і дослідивши здоров’я малюків, алергологи прийшли до висновку: мамина слина кращий помічник для розвитку імунітету. “Мікроби, що потрапляють до немовлят, розвивають їх імунну систему”, – каже Еліен Абу-Джауд.
Український лікар-неонатолог Олена Костюк не згодна з американськими колегами.
“Нічого бруднішого за ротову порожнину немає. Кип’ятити соску точно не потрібно. Достатньо звичайного промивання під водою”, – каже вона.
Говорити про однозначність американського дослідження рано, адже вибірка дуже невелика для повноцінної наукової статистики. Однак якщо ви все ще кип’ятите, тут є над чим задуматись.
Читайте також: “О 3 годині ночі вже повезли у Львів служити”: в Україні масово “виловлюють” молодих людей призовного віку