fbpx

Літак ледь не poзбивcя: жepтва авіаскандалу з забутим багажем в Харкові розповіла жaxливу історію

25 липня відбулася незвичайна подія – багаж пасажирів рейсу Yanair з Харкова до італійського Ріміні раптово вирішили відправити окремо від самих туристів. Одна з постpaждалих пасажирок – Інеса – розповіла  шoкyючi деталі перельоту. Виявилося, що літак, що виконував рейс, ледь не poзбивcя, пишуть “Факти”.

– Перше, що здалося нам підозрілим – затримка рейсу, – розповіла виданню Інеса. – Ми вчасно пройшли реєстрацію, здали багаж, сіли в літак і просиділи там півтори години! Незрозуміло чому, але літак не злітав, а ми змушені були сидіти в задyшливому салоні. Ніхто не міг нічого пояснити. Після того, як лайнер нарешті злетів, його почало жaxливo трясти. Поштовхи були настільки сильними, що наші речі літали по салону! У якийсь момент я подумала, що це мій останній політ… Я часто літаю і знаю, що таке джетлаг (розбіжності ритму людини з денним ритмом, викликане швидкою зміною часових поясів при авіаперельоті. – Авт.). Але тут склалося враження, що літак, злетівши, почав стрімко втрачати висоту. У салоні кpик, пaнiка… Нікому не побажаю таке пережити. Ми ледь не poзбилиcя.

Природно, після такого летіти ще дві години було дуже важко. До того ж поштовхи тривали протягом усього перельоту. Приземлившись нарешті в Ріміні, ми сподівалися, що нeщастя минули. Поки не прийшла співробітниця аеропорту з оголошенням, що наш багаж з Харкова не прилетів. І мова ж йшла не про одну або дві загублені валізи. Багаж всіх пасажирів залишили в аеропорту! Люди залишилися взагалі без речей і предметів першої необхідності. А на борту, до речі, була хвора дитина. ЇЇ ліки теж залишилися в Харкові в валізі.

За словами Інеси, ніхто із співробітників аеропорту не міг дати чітких пояснень.

– Нам сказали підійти до стійки Lost & Found, заповнити заяву про зникнення багажу, – розповідає Інеса. – І чекати свій багаж уже в готелях і апартаментах Ріміні. Коли саме його привезуть, ніхто не сказав. Попередньо відомо, що в суботу або в неділю.

Представники авіакомпанії, за словами пасажирки, на зв’язок взагалі не виходили.

– Ні дзвінків, ні елементарних вибачень, ні компенсацій, – каже Інеса. – Я, до речі, чула, що наш багаж насправді не забули, а не стали відправляти спеціально. Компанія знала, що літак несправний і вирішила його не перевантажувати. Не можу нічого стверджувати, але я чула таку версію. Якщо це правда, то життя пасажирів свідомо піддавали pизику. А то, що літак був несправний, ми відчули.

Читайте також: Ми вдома: франківець, який загубив гроші та документи у Польщі розповів, як повернувся додому

Зараз пасажири рейсу змушені купувати собі речі в Ріміні.

– Хоча б найнеобхідніше, але це теж витрати, – каже ще одна пасажирка Наталя. – Ми летіли сім’єю і нам теж потрібні ліки, які залишилися у валізі. А купити медикаменти в Європі без рецепта – велика проблема. Звичайно, ми зберегли чеки від покупки речей, які змушені були придбати. Але перший день відпочинку через цю метушню у всіх був зіпсований.

За словами пасажирів, є ще одна проблема. Отримати свій багаж в «апартаментах в Ріміні» вони не зможуть: люди полетіли в екскурсійний тур по Італії і за тиждень об’їдуть багато різних міст.

– Ми будемо в Римі, Мілані, Флоренції, Венеції, – сказала виданню Наталя. – Куди саме привезуть наш багаж? Не віриться, що Yanair возитиме за нами валізи по всій Італії. Вони навіть не спромоглися вибачитися. Додзвонитися їм нереально – жоден телефон не відповідає. Коли одній пасажирці все ж вдалося їм додзвонитися, в авіакомпанії сказали, що … нічого не знають. «Дзвоніть в Lost & Found аеропорту прильоту», – заявили. На питання про компенсацію сказали, що за затримку багажу отримають не більше 50 доларів. Але навіть на речі першої необхідності і найпростіший одяг в Італії витратиш більше! Особисто я однозначно буду подавати на них до суду.

За словами пасажирів, у них є фото того, як до літака підвозять їх багаж. Що ще раз підтверджує, що їх валізи не забули, а не взяли спеціально.

У прес-службі харківського аеропорту здогади пасажирів підтвердили, зазначивши, що це було рішенням екіпажу повітряного судна.

«За рішенням авіакомпанії багаж пасажирів не був завантажений в повітряне судно, тому, в даний момент, знаходиться в Міжнародному аеропорту” Харків “. Авіакомпанія веде роботу над тим, щоб якомога швидше доставити багаж пасажирам в Ріміні», – сказано в офіційному повідомленні аеропорту.

Щоб дізнатися, чому екіпаж прийняв таке рішення і чи дійсно пасажирів посадили в несправний літак, журналісти видання неодноразово дзвонили в Yanair. Але в авіакомпанії на дзвінки не відповідають.

Експерти радять пасажирам рейсу Харків-Ріміні звертатися в суд. Кажуть, домогтися компенсації цілком реально. Для цього потрібно зберегти всі чеки, що підтверджують витрати на товари першої необхідності: білизна, засоби гігієни, одяг. Однак попереджають то це повинні бути недорогі товари, а не брендові речі.

«Якщо загубився ваш багаж і ви змушені були купити одяг, щоб переодягнутися, за це можна попросити компенсацію. Отримати її цілком реально. Але якщо ви купили плаття від Dior, на компенсацію можете навіть не сподіватися», – пояснив виданню авіаексперт Олександр Ланецкий.

You cannot copy content of this page