fbpx

Люди в черзі зaвмeрли в мeртвiй тиші. Таке на касі побачиш рідко.

Письменник Дірк-Олвер Ланге забігає на хвилиночку в супермаркет, щоб купити кави. Однак те, що сталося там запам’ятовується йому надовго.

Історію він описує в Фейсбуці:

Сьогодні в супермаркеті я хотів купити кави – забув запастися заздалегідь. На касі в черзі переді мною стояла літня жінка. Вона була непогано одягнена, але життя виразно залишило на її обличчі свої мітки.

Судячи з куплених продуктів, вона жила одна: буханець хліба, м’ясна нарізка, молоко і плитка шоколаду.

“2, 18 євро”, – сказала дівчина на касі, порахувавши вартість всіх продуктів бабусі. Замість того, щоб дістати гаманець, покупниця полізла в кишеню, довго шукаючи в ньому дріб’язок. Витягнувши нарешті гору монет, вона відчула, як терпіння касира і позаду стоячих покупців поступово добігає кінця. Весь дріб’язок бабуся, не замислюючись, віддала дівчині на касі. Перерахувавши, та відповіла: “50 центів не вистачає”. “Це все, що у мене є”, – відповіла бабуся.”Тоді Вам потрібно щось залишити”. Жінка, пометушившись деякий час з вибором, невпевнено вказала на плитку шоколаду.

До того моменту моє серце вже майже розбилося вщент, і я дав касиру знак про те, що заплачу за бабусю. Я непомітно простягнув дівчині 50 євро, на пальцях пояснивши, що здачу вона повинна дати старенькій. Слава Богу, касирка виявилася тямущою – швидко все зрозуміла. Витягнувши чек, вона віддала бабусі солідну здачу зі словами: “Велике спасибі, всі оплачено”. Люди позаду мене стояли в приголомшливій тиші хто з відкритим ротом, хто з виряченими очима – точно не розгледів. Для мене було важливо не збентежити бабусю, даючи їй гроші безпосередньо. Я хотів, щоб вона знову відчула, що може багато чого собі дозволити, як, напевно, раніше.

Зі сльозами на очах бабуся запитала: “Ти хороша людина, можна я тебе обійму разок?” “Із задоволенням”, – відповів я. Вона взяла свої продукти і попрямувала до виходу, знову посміхнувшись мені і подякувавши. “Не могли б Ви зробити мені послугу?” – запитав я. Трохи здивувавшись, вона відповіла питанням на питання: “Але як я можу зробити тобі послугу?” “Будь ласка, йдіть знову в супермаркет і купіть собі все, що побажаєте. Так Ви зробите мене щасливішим”, – сказав я, посміхнувшись. Бабуся кивнула, і я побажав їй приємного дня. Виходячи на вулицю, я побачив, як вона знову зайшла в супермаркет. Неймовірне відчуття.

Зробивши собі заповітну каву, я весь ранок думав про ту зустріч. Я був так вдячний долі, яка змусила мене забігти тоді в супермаркет. Для мене це “подія” обернулося чимось особливим, добрим, позитивним. Спасибі тобі, бабуся.

Чудовий день!

Майже півмільйона людей в Німеччині вже прочитали цей лист. Його особливість – опис того почуття, що виникає всередині, коли ми робимо щось неймовірно добре. Можливо, саме воно і здатне робити нас щасливими кожен день.

Якщо ти теж схвалюєш вчинок автора, поділися цією історією зі своїми друзями!

You cannot copy content of this page