fbpx

– Мам, – опустивши очі почав Микита, – ми з Танею вирішили харчуватися окремо. Завтра привеземо новий холодильник, будемо там свої продукти тримати.

– Мам, – опустивши очі почав Микита, коли після весілля пройшло два тижні – ми з Танею вирішили харчуватися окремо. Завтра привеземо новий холодильник, будемо там свої продукти тримати.

Я так і сіла …

– Синку, а чому?

– Нам так зручніше. – промимрив син і поспішив піти на роботу.

І справді на кухні, яку ми колись так обставляли з чоловіком, з’явився додатковий холодильник. Мені дуже хотілося тоді сказати: «Спасибі, що замок не повісили!» Стрималась. Нехай буде так, як вони хочуть, але по моєму це нерозумно витягати другий холодильник і окремо готувати. А молоді саме так і стали робити, моє куховарство, яке Микита завжди любив, тепер я їла одна.

Було б півбіди, якби Таня готувала нормально, але вони обидвоє працювали з ранку до вечора, днем ​​перекуси в кафе, а ввечері … в хід йшли покупні пельмені, розігріта піца, і інша їжа на швидку руку.

– Микита, ти чого блідий такий? – злякалася я якось побачивши з ранку сина. – Щось шлунок болить, – поскаржився він.

– Це все ваша сухомятка! І я посадила сина за стіл і налила свіжого бульйону.

Ще кілька років тому синові поставили діaгноз «гacтрит», рідка гаряча їжа була йому просто необхідна, у невістки ж не було часу варити синові супи і готувати повноцінне друге … Мою їжу він в присутності дружини не їв звичайно. Ось так, нічна зозуля перекує, так би мовити.

Нещодавно я вийшла на пенсію, тепер могла куховарити з ранку до ночі, і всі були б задоволені. Так ні, Таня не згодна! Я все-таки почала змушувати Микиту їсти нормальну домашню їжу. То зранку підловлю, то в обід він прибіжить. Але одного разу нас застукала невістка.

Вона раптом з’явилася з роботи раніше і застала картину: Микита сидить на кухні і наминає свою улюблену гречку з м’ясом. Що тоді почалося…!

– Микита, що відбувається ?! – Таню, розумієш, мені захотілося гаряченького …

– Тобто тобі не подобається, як я готую, – Таня звузила очі.

– Люба, ти готуєш чудово, але рідко – втрутилася я. – У сина хвoрий шлунок, всухом’ятку йому не можна.

Далі був скандал, ні невістка – вихована жінка, вона не кричала, нікого не ображала. Але краще б вона прокричала і розбила декілька тарілок, ніж вислуховувати крижаний тон і слова, якими вона безжально добивала Микиту. В результаті мене попросили більше не втручатися в їхнє життя …

В ту ніч я не могла заснути, не знаходила собі місця, не розуміла, в чому ж винна? Дальше більше. Таня брала участь у прибиранні нашої трикімнатної квартири досить своєрідно. Вона мила і чистила тільки їх з Микитою кімнату. Іншу частину мила я. Ну й добре, мені було не важко, не така я вже й стара.

Але невістка примудрялася перетворити щотижневе прибирання в демонстрацію власної переваги. Вона з такою ненавистю розкидала ганчіркою, що мені здавалося, ніби я їй щось винна за це. А в кінці прибирання завжди стелила мокру ганчірку на паркет перед своїми дверима. У тому місці він вже здувся і почав скрипіти.

– Микита, синку, поясни Тані, що так робити не можна, – намагалася я достукатися до сина.

– А що сталося?

– А то ти не знаєш, – дратувалася я – багато вже сталося, наприклад, що вона зі мною не розмовляє. Чому? У чому я знову завинила?

– Мам, та не бери в голову. Вона просто сильно втомлюється.

Увечері я почула, як Микита умовляв дружину роз’їхатися.

– Ще чого, така шикарна квартира в центрі в центрі міста! Ти що не тямиш? За неї ми в кращому випадку зможемо отримати дві одинички. Мама ж твоя не вічна, правда? Зараз трохи потерпимо, а потім вся квартира буде наша.

Ось так … вона мене вже хoває, чекає не дочекається, як я заберуся на той світ! І залишу їм квартиру … З того дня вирішила я жити за її правилами. Не хоче спілкуватися зі мною – не треба. У молодості я пізнала всю красу життя в комуналці, не звикати мені. Так у нас почалась холодна вiйна.

В один із днів Микита вийшов стривожений з їх кімнати з червоними очима.

– Мам, у нас є що-небудь від aнгiни?

– У тебе гoрлo бoлить?

– Ні, у Тані.

Зайшла я до них, Таня лежала на ліжку з нездоровим рум’янцем, мляво звісивши руку. Незважаючи на її протести викликала лікaря. Мені раптом стало її шкода, мама далеко, в іншому місті, пошкодувати нікому, але ж ще дівчисько, тільки грає в сильну, дорослу жінку. Лікар діaгностувaв aнгiну, велів лежати і багато пити. Микита помчав в аптеку, а я зварила морс з журавлини.

– Дякую, – прошепотіла невістка, і розплакалася.

– Нічого, нічого, скоро все пройде – втішала я її.

Прийшов син, дали Тані ліки і вона заснула. На четвертий день висока температура зробила невістку більш балакучою.

– Тамара Віталіївна, спасибі вам … Знаю, що винна і ви на мене ображені. Не знаю, чому себе так вела. Повірте, я не вiдьмa!

– Ти лежи, не розмовляй, я зараз чай принесу.

– Ні, вислухайте, мені завжди здавалося, що свекрухи ведуть таємну вiйну з невістками. Моя мама все життя плакала від своєї свекрухи. І вирішила я, що у мене так не буде! Краще нехай через мене плачуть, а я не дозволю! … Таня відкинулася на подушку важко дихаючи.

– Дитинко, що ж ти так розпереживалася? Тобі не можна нервувати …

Увечері прийшов з роботи син застав дивну для нього картину: ми з Танею сиділи поряд, розглядали його дитячий альбом і сміялися. Микита було відкрив рот, але швидко взяв себе в руки.

– Я тут дещо смачненьке приніс, – сказав він дістаючи з пакета піцу і круасани. – Микита, прибери їх куди-небудь, наша мама спекла такий смачний яблучний пиріг, просто пальчики оближеш! …

Читайте також: Знаєте хто насправді вас кохає? Ні, зовсім не той, хто називає “зайчик”, “сонечко”…

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page