fbpx
Події
Мобілізація в Україні – доки триватиме

Оскільки в Україні до 23 серпня 2022 року запроваджено військовий стан, тому триває загальна мобілізація до лав ЗСУ.

Член комітету ВР з питань нацбезпеки Сергій Рахманін каже, що продовження війни з росією продовжує терміни мобілізації.

“Правові підстави для мобілізації – правовий режим воєнного стану. Тобто коли запроваджується правовий режим воєнного стану, держава має право проводити мобілізацію, в тому числі загальну. Відповідно указ про мобілізацію прив’язується до терміну дії воєнного стану. Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде продовжено, відповідно буде видано новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію”, – пояснив він виданню Апостроф.

Рахманін каже, що указ про мобілізацію не означає, що вона має проводитись щодня.

“Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму військового стану може мобілізувати певну кількість осіб. Коли, кого і скільки, це вже визначають збройні сили. Указ просто надає правові підстави”, – пояснює він.

Самі військові кажуть, що їм потрібні не люди, а техніка.

“Що нам зараз потрібно для продовження операції – це важке озброєння”, – наголосив командувач Оперативного командування Південь, генерал-майор Андрій Ковальчук.

Але Роман Костенко, член парламентського комітету з питань нацбезпеки, впевнений, що мобілізація триватиме і після 23 серпня.

“Не думаю, що мобілізацію буде зупинено”, – пояснив Костенко – “Ми щодня втрачаємо наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію – це однозначно. Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних Сил України”.

Костенко каже, що новий етап мобілізації може бути більш прицільним.

“Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають”, – резюмує він.

Іншу точку зору має військовий експерт Михайло Жирохов, який передбачає масштабну мобілізацію, через серйозні втрати на фронті.

“23 серпня закінчується і дія військового стану, а мобілізація це один з елементів військового стану. Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується. Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поpанені – досить великі за ці місяці. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту”, – зазначив Жирохов.

Про втрати ЗСУ відомо мало: за останніми словами президента Володимира Зеленського станом на кінець липня 2022 – це щоденно 30 осіб зaгиблими і близько 250 поpаненими.

Фото: kadrovik.isu.net.ua.

08/08/2022

You cannot copy content of this page