fbpx
Історії з життя
Ми з чоловіком довгі роки орендували житло. Звісно, своєї квартири хотілось, але влазити в борги не зважувались, надто не стабільно у нас із роботою було. Тож, коли раптово не стало чоловікової матері, ми майже одразу переїхали в її простору квартиру. Якби я знала, що все буде так, то ніколи б не погодилась на цей крок

Ми з чоловіком довгі роки орендували житло. Звісно, своєї квартири хотілось, але влазити в борги не зважувались, надто не стабільно у нас із роботою було. Тож, коли раптово не стало чоловікової матері, ми майже одразу переїхали в її простору квартиру. Якби я знала, що все буде так, то ніколи б не погодилась на цей крок.

Дякую своїй свекрусі покійній. Жінкою вона була з характером, але мудрою. Щойно ми шлюб уклали, як вона заявила, що віднині ми окрема сім’я і вона не має до нас жодного відношення. Звісно, вона розуміла, що нам і жити ніби як ніде було і студенти ми, але жодного разу не втрутилась.

— Жила я коло свекрів своїх 16 років. Добрі вони люди були, але й ворогу не побажаю такого сімейного життя. Краще вже орендувати, переїжджати, але жити окремо. – от як вона говорила завжди.

Так ми й жили. Тягнулись, інколи з хліба на воду переходили, але мама чоловіка не втручалась, не допомагала і до себе ніколи жити не кликала, хоча й жила в просторій трикімнатній квартирі.

Коли ж її не стало, ми майже одразу перевезли речі і стали обживати нове житло. Зрозуміло, що кожній жінці потрібно все облаштувати по-своєму. І посуд розставити зручніше, і прибрати все зайве, якийсь мотлох викинути. Це звичайні стандартні речі. Тільки чоловік мій думав зовсім інакше.

Спершу я помічала після пробудження, що посуд у шафках стоїть не так, як я його залишила, а як було колись у свекрухи. Спочатку її філіжанки і блюдечка, навіть уже надтріснуті, а до наших столових приладів було не дотягнутися.

Мені здавалося, що просто чоловік ночами їсть, а потім ставить посуд за звичкою, як раніше. Тільки після я помітила, що це стосується кожної дрібниці: кімнатні капці, одяг, речі, книги. Він продовжував усе ставити на ті місця, як було за матері. Я все замовчувала, думала, що мине час і він охолоне, звикнеться.

Тільки йшли місяці, а нічого не змінювалося. Я почала обговорювати з ним питання ремонту. Адже старі шпалери вже почали розходитися і жовтіти, а лінолеум був ровесником царя Гороха.

— Нічого ми тут міняти не будемо! – заявив чоловік, – Це дім моєї матері, тут все буде так, як було за її життя. Зрозуміла мене?

Я стояла як укопана. Якщо не я господиня, то хто тоді? Ну гаразд би, якби ми в гості на якийсь час приїхали. Я б мовчала, тільки як на такі слова реагувати зараз?

У нас син росте, невже йому в музеї бабусі жити доведеться?

Поясніть, як мені бути? Як переконати чоловіка, що так як він собі намріяв уже ніколи не буде?

03,08,2023

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page