fbpx

Ми з чоловіком склали два плюс два і розгадали, що ж то наші куми, мов ті голуб’ята воркують. Ото сміху було, виявляється два великі секрети дуже легко розгадуються

Ми в кумах у Ігоря та Тоні вже років вісімнадцять. Не скажу, що ми у них часті гості, бо Тоня жінка не дуже хлібосольна, сама не запросить на неділю в гості. А я не така, щоб і дуже кудись хотіла і ти.

Ми як сидимо у них на дні народження похресниці, то це таке, наче кота тягнуть за хвіст: Ігор показує, який він успішний-преуспішний, а Тоня крутилася біля столу зі стравами та сердито дивилася, коли хтось не доїв:

– Чому ви не їсте? Не смачно?, – ось її єдина тема для розмови, як вона варила, скільки парила, скільки чого додавала…

Виглядали вони доволі гармонійно з чоловіком і ми вважали, що у них все добре, доки одного дня я не дізналася великий Тонин секрет.

Іду я така попри її будинок, як бачу Тоня одну валізу запхала в машину і зникла в під’їзді, а чоловік біля машини попихає її валізу. Я стала і не знаю, чи поліцію викликати чи на Тоню чекати… Не встигла щось вирішити, як та знову випурхнула з сумкою і тут побачила мене.

– Світлано, – каже вона мені, – Ти тільки нікому нічого не розказуй, а я до тебе ввечері забіжу.

Я наче на голках чекала, що ж відбувається, бо така домашня Тоня не могла спакувати речі і сказати чоловікові «па-па».

– Це він на людях такий впевнений і успішний, а вдома, то суцільна безпомічність… Я просто для нього обслуговуючий персонал, який все принесе і подасть. Навіть в туалет я маю бігти і нести папір, коли він там! Він не має переді мною ніякого стримання!

Вона все говорила і говорила, що втомилася бути для нього мамою, вона хоче бути коханою і бажаною жінкою. І ось такий чоловік з’явився – постійний клієнт все ходив і ходив, квіти приносив, цукерки. Запрошував на каву і слухав…

– Він не сміявся, що я люблю серіал «Величне століття», не вважає безглуздим, що я збираю копійки і мрію знайти колекційну монету, він просто мене бачить і все, більшого не треба.

І ось, коли Ігор в чергове поїхав у відрядження, Тоня речі спакувала і переїхала до кавалера. Чоловікові вона не хотіла нічого казати, щоб той не підняв її на сміх.

– Знаю я його, він так крила вміє обрізати, що вже й не рада нічого робити…

Я пообіцяла мовчати, але ж мене розпирає!

Бачу й я, що і мій чоловік Віктор ходить і дивно на мене дивиться… Знаю я цей погляд, знаю… Секрет він має і мені не знає, як сказати.

Аж тут каже мені:

– Ігор в лікарні, давай провідаємо.

Поїхали ми до нього, а там картина: Тоня його з ложечки бульйоном годує і в лоба цілує, а Ігор сьорбає і дякує… Я мало не впала і відчуваю, що чоловіка теж ця картина підкосила…

Їхали ми додому мовчки, а далі й не витримали. Я розказала Віктору, а він й мені, що в ніякі відрядження Ігор не їздить, а має в селі любку до якої й учащає.

От і цього разу пообіцявся їй, що приїде та вишні буде обривати. А Тоні сказав, що термінове завдання.

– Вчора телефонує, що впав з вишні і не може сам доїхати в лікарню, то треба його туди привезти. Бачив я Тонину суперницю і не скажу, що чимось краща від неї. Отак я його й довіз, а він взяв з мене слово, що я нікому не розкажу.

Ми обоє засміялися. От, що їх так зблизило – почуття провини! Тільки от мені цікаво, де дівся Тонин ідеальний чоловік? чи то вони всі ідеальні до того моменту, поки не починають з жінкою жити?

Фото Ярослава Романюка.

You cannot copy content of this page