fbpx
Події
«Надійний партнер» заморозив резервні 100 мільярдів доларів Росії

Як відомо, у росії було близько 600 мільярдів золотовалютних резервів, 300 з них заморозив Захід. Залишилося ще 300 мільярдів. І от, видання The Мoscow Тimes пише, з посиланням на власні документи, що російська влада вклала 17% золотовалютних резервів у юань, а тепер не може вивести кошти через санкції.

“Продаж юанів, в які на 1 січня було вкладено понад $100 млрд із ЗВР (золотовалютного резерву – ред.), потребує окремої угоди з Китаєм. Про це йдеться в презентації Центрального банку РФ, підготовленої для наради з урядовцями про подальшу долю резервів і плани наповнити їх “дружніми” валютами”, – пишуть журналісти видання.

Видання пише, що російська влада шукає “м’які” валюти на $70 млрд. Але серед «дружніх країн» не так вже й багато валют, які підходять для російського задуму – турецька ліра в страшенній девальвації, а дірхами ОАЕ під питанням, оскільки зачастили гості з США до уряду Еміратів.

“Турецька ліра не може вийти зі “штопору” хронічної девальвації та за 10 років втратила 90% вартості. А дірхам ОАЕ, згідно з презентацією, схильний до “політичних ризиків”: в Емірати зачастили американські чиновники, які вимагають не перетворювати Дубай на хаб для обходу санкцій”, – зазначає The Мoscow Тimes.

Москва радо б вклалася в юані, але тут активність тільки в одному напрямку – можна тільки вкладати: “вкласти гроші в китайські активи можна відносно легко, а вивести назад – ні”.

“Для цього потрібен дозвіл китайської влади, а “його буде дуже складно отримати в кризу”, вважають у ЦБ”, – зазначає видання.

Фото: колаж.

09/06/2022

You cannot copy content of this page