fbpx

Насувається найдовше в столітті повне місячне затемнення: дата сходу “кривавого місяця”

У п’ятницю, 27 липня, в усьому світі спостерігатиметься найдовше повне місячне затемнення за сто років.

У сукупності це небесне явище триватиме близько години і 43 хвилини, але часткове затемнення до і після повної фази триватиме годину і шість хвилин.

Крім того, повний місяць під час затемнення перефарбується у драматичний колір. Залежно від погодних умов “кривавий місяць” може бути іржавим, цегляним або червоним.

“Місяць не завжди перебуває в ідеальної відповідності до Сонця і Землі, тому ми не отримуємо його затемнення в кожному місячному циклі, – сказав Бред Такер, астроном з Дослідницької школи астрономії та астрофізики Австралійського національного університету. – Ви побачите, як схід Сонця та захід Землі висвітлюють поверхню Місяця – на відстані понад 350 000 км. Якби ви були на Місяці, ви б побачили повне сонячне затемнення, оскільки Земля блокувала б Сонце”.

Читайте також: Порошенко наклав вето на закон про контрабанду лісу

Цей повний місяць у липні також відомий як “міні-місяць”, бо він знаходиться найбільш далекій відстані від Землі і здається маленьким.

Люди в Австралії, Новій Зеландії, Європі, Африці та Азії матимуть кращу можливість для спостереження затемнення, в той час як заключні етапи явища після заходу сонця будуть помітні в деяких частинах Південної Америки.

Для тих, хто знаходиться на Близькому Сході і на Мадагаскарі, затемнення відбуватиметься близько опівночі, а люди в Європі і Африці зможуть краще це бачити між заходом сонця і опівніччю. Азія, Індонезія і Австралія побачать це між опівніччю і сходом сонця в суботу.

А ось Північна Америка, більша частина Тихого океану і значна частина Арктики нічого не побачать.

Джерело.

You cannot copy content of this page