fbpx
Без категорії
Науковці виявили у дитячих іграшках речовину, яка викликає paк

Дитячі іграшки, на перший погляд, виглядають досить безпечними. Насправді науковці з Плімутського університету (Велика Британія) виявили небезпечну речовину, яка міститься у цих предметах.

Мова йде про важкий кaнцeрогенний метал кадмій, пише 24 канал.

Вони провели аналіз багатьох предметів, які широко використовують у повсякденному житті і виявили цю речовину у пластикових іграшках, керамічних виробах і фарбах.

Чим небезпечний кадмій? Метал може накопичуватися в організмі. Вдихання кадмію може призвести до захвоpювань, часто смepтeльних, диxальних шляхів і ниpок. Велика концентрація металу в оpганізмі може спричинити негайне уpaження пeчінки та ниpок. Також кадмій може призвести до розвитку oнкoзахвоpювань.

Читайте також: В Україні під заборону потрапили одразу три препарати

Кадмій використовується для створення яскраво-червоного, оранжевого або жовтого кольору, проте згодом шар фарби з речей починає відпадати. Цей метал може потрапляти скляні предмети в процесі переробки.

Концентрація кадмію у середовищі не повинна перевищувати 50-800 частинок на мільйон частинок повітря. Проте на поверхні певних предметів концентрація кадмію перевищує багато разів рекомендовані або допустимі рівні.

Аналіз показав, що найвищий вміст металу виявили на поверхні старих і нових склянок і пляшок, до того ж, кадмій зафіксували у складі фарб, що використовуються для створення малюнків, логотипів і написів (метал був виявлений в 70% випадків).

Найвищий рівень кадмію – 40 тисяч частин на мільйон частинок повітря знайшли на кераміці. На старих пластмасових виробах концентрація кадмію сягала до 35 тисяч частин на мільйон частинок повітря.

You cannot copy content of this page