fbpx

Не телефони винні в тому, що батьки ігнорують своїх дітей

Прийшов час визнати правду, підкріплену фактами. Давайте подивимося їй в очі: люди ігнорували своїх дітей, тому що малювали на стінах печери. Жарт!

Але насправді, ми дійсно вижили як вид, тому що не весь час присвячували дітям. Захоплену батьківством людини легше зловити зненацька, і вона швидше стане жeртвoю хижaкa, того ж шаблезубого тигра.

Ігнорування дітей є еволюційною перевагою людини.

Ще один факт: мобільні телефони – це всього лише чергове відволікання.

Саме тому ми неуважно підтакуємо нашим чадам, коли вони смикають нас за рукав і просять на щось подивитися, чи оцінити їх творчість на стіні. Тому що ігнорування наших дітей – стратегія виживaння. Якби ми цього не робили, ми б навряд чи еволюціонували.

Візьмемо, наприклад, наших батьків. У них не було мобільних телефонів. Але зате наші мами сиділи на звичайному телефоні годинами. І коли вам потрібно було залучити її увагу, ви повинні були перекричати шум розмови, підстрибуючи досить високо, щоб вас помітили.

А пам’ятаєте серіали, які ваші мами дивилися на протязі дня? Підозрюємо, що їх включали спеціально для того, щоб вони не зосереджувалися на тому, чим займаються їхні діти. І під час серіалу ніхто не повинен був відволікати матусю, навіть якщо почалася пожeжа.

А прогулянки на вулиці? У мам не було мобільних телефонів. Замість цього вони відправляли нас на вулицю – грати на дитячому майданчику. Гуляли ми там з невеликою перервою на обід. І що з цього? Так то, що це був черговий спосіб ігнорувати дитини.

Так що ж відбувається в той момент, коли сучасна мама захоплена своїм смартфоном? Насправді, цю поведінку їй диктує еволюція. Річ у тім, суспільство говорить їй, що вона не може просто відправити свою 7-річну дитину погуляти і самостійно розважати себе на вулиці чи вдома.

Замість цього вона як би є присутньою на соціально прийнятній відстані, і в той час базікає на Facebook-месенджері, п’є латте, дивиться дурні відео з котами і читає якусь фігню: і все на одному пристрої.

Наші мами зробили б військові злочини, щоб роздобути цей чарівний маленький телефон. Адже у нього немає шнура, і він одночасно і телефон, і телевізор, і книга.

Єдиний недолік володіння цим дивовижним гаджетом? Засудження оточуючих. Але чому ми повинні соромитися робити те ж саме, що робили наші батьки, дідусі та бабусі, прабабусі і прабатьки протягом тисячоліть?

Тільки зараз засіб для відволікання поставляється в зручному маленькому електронному корпусі, який зручно поміщається в долоні. У нього відмінна графіка. Він дозволяє одночасно виконувати кілька опeрацій – розшукувати на карті найближчий магазин і листуватися з друзями.

Тому перестаньте засуджувати мам, що сидять в своїх мобільних телефонах! Припиніть прикидатися, що ми не ігнорували наших дітей до стільникових телефонів. Наші батьки ігнорували нас. Наші бабусі і дідусі ігнорували їх. І їх батьки, і їхні прабатьки і далі, по еволюційному ланцюзі.

Так що візьміть свій телефон і сидіть в ньому без будь-якого почуття провини. Ваші предки вчинили б так само. А ваші діти будуть в порядку. Адже ми в порядку? Як і наші предки :)

Джерело.

You cannot copy content of this page