fbpx
Події
Непростий шлях до звання Героя: за що боровся Роман Ратушний у мирний час

25 березня 2021 року Наталія Мосейчук в програмі «Право на владу» дуже бідкалася, що їй вартувало великих зусиль, щоб двері з Банкової «прибули» до студії.

«Я б не сказала, що це — символ протестів, які сталися в суботу (20 березня — ред.). Я б сказала, що це — жеpтва протестів. І слава богу, що це жеpтва — не живa. Але так ми будемо крізь бите скло дивитися на ці події і думати, чи здатні ми домовитися і чути одне одного», — сказала Мосейчук.

Тоді влада вирішила, що двері пошкодив нині полеглий Герой Роман Ратушний і оцінили шкоду в 2 млн. грн.

23 березня 2021 року на Фейсбук-сторінці заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка і на Ютуб-каналі Нацполіції було оприлюднено відеоролик про мітинг під Офісом Президента 20 березня, в якому стверджується, що організатори акції планували спровокувати насильство, а також вказано імена деяких учасників, зокрема і Ратушного.

20 березня 2021 року під Офісом Президента відбулася акція «Не чуєш? Побачиш!» на підтримку засудженого активіста Сергія Стерненка, учасники якої нанесли на стіни будівлі протестні написи, розбили вікна вхідних дверей та підпалили табличку на фасаді.

Тоді поліція вручила підозри у вчиненні правопорушення п’ятьом учасникам акції.

Ратушний обурився, що відеоролик містить його персональну інформацію: фото з підписом “Ратушний Роман Тарасович, голова громадської ініціативи “Захистимо Протасів яр”. При цьому у кадрі, за його словами, “невстановлена особа у масці, з якою мене нібито порівнюють, жодних протиправних дій на відео не вчиняє”.

Тому Роман вимагав “припинити незаконне використання його зображення і згадування інформації щодо нього у відеозаписі шляхом видалення посту Геращенка і відео, а також спростувати недостовірну інформацію про нього”.

26 березня 2021 року Роману мали обрати запобіжний захід.

Майже місяць Рома сидів вдома з браслетом, аж поки апеляція не скасувала запобіжний захід. Зрештою Сергій Стерненко опиняється на волі, а Верховний Суд знімає з нього абсурдну судимість.

Завтра, 18 червня 2022, відбудеться прощання з Героєм України, Романом Ратушним. Мама Світлана Поваляєва написала:

«10.00 Михайлівський собор — Заупокійна служба

12.00. Майдан Незалежності (під стелою) — Прощання на Майдані

14.00. Байкове кладовище — Поховання. Приходьте віддати шану і провести Романа в останню путь».

Фото: ФБ Романа Ратушного.

06/17/2022

You cannot copy content of this page