Любов – неймовірне почуття, оспіване в піснях та описане на сторінках сотень книг. Чи можна навчитись любити? Як промовляти «мовою любові»? Чи володієте Ви цим мистецтвом?
Нещодавно добірка книг Гері Чепмена про «П’ять мов любови…» стала неймовірно популярною. Автор досліджує та аналізує різноманітні прояви цього почуття у подружжі, у взаєминах батьків та дітей, у неодружених пар.
Опрацювавши тексти можна дійти певних висновків та спробувати попрактикувати ту чи іншу мову любові у власному житті. Обирайте яка Вам до вподоби або поміркуйте, якою зовсім не володієте.
1. Подарунки, сюрпризи.
Хто ж не любить подарунків? Певна матеріальна річ, навіть незначна дрібничка може мати велику цінність, адже є проявом уваги. Почути запит, не забути про нього – то прояв любові. Часом дитина може так прив’язатись до речі, що показує її всім, асоціює з другом, розповідає історії про неї.
2. Час разом.
Час – цінний ресурс, його неможливо повернути. Прогулянка, спільна вилазка на природу, переживання певних емоцій разом укріплюють взаємини і в парі і між батьками та дітьми.
Бувають ситуації, коли Ви зайняті, а малюк прибігає і просить погратись, плаче,а Ви ж сердито відмахуєтесь, бо смажите налисники. Порада: вимкніть газ, зробіть павзу, налисники нікуди не дінуться. Якщо Ви задовольните потребу дитини в любові в цей конкретний момент, є імовірність, що вона втомиться від Вас і матиме бажання побавитись самостійно.
3. Любов Словом.
Добре слово лікує, ним можна огорнути, обійняти без доторку. Є люди, яким важливо чути, що їх люблять, їх цінують, вірять в них. Проговорювати свої почуття важливо і не соромтесь повторювати про любов найближчим.
4. Фізичний контакт.
Обійми, доторки та можливість побути дитині на руках у дорослого. З часом прояв цього типу «мови любові» змінюється. Підлітки стають «колючими» та встановлюють тілесні кордони. Але і вони часом сигналізують про необхідність обіймів.
5. Турбота, піклування.
Проявляється в допомозі у побуті, розподілі обов’язків з врахуванням стану і можливостей партнера.
Мови любові можна комбінувати, потрібно розуміти, що запити близької людини з часом також можуть змінюватись. Увага іншого – запорука щасливого спільного життя в любові.
Яка Ваша мова любові? В чому вона проявляється?
Популярні статті
- Кума образилася, що я їй гроші не позичила. І то так образилася, немов я їй не хочу віддавати її власні гроші. – Така ти кума, як ти так можеш?, – почала вона обурюватися, – Я ж тобі віддам!
- На весіллі свекри влаштували справжню виставу. Подарували нам ключі від квартири, обіцяли в усьому допомагати і робити все, аби ми жили щасливо і забезпечено. Я тоді ще здивувалась реакції чоловіка. Люди хлопали, вітали нас із власним житлом, моя рідня хвалила нових родичів, а чоловік мій лиш скептично кривився і головою хитав
- Знала б що почую, краще б трубки не брала. Сестра казна чого собі надумала а ти тепер розбирайся з усім цим. Але ж знає що мене в країні немає і таке втнула. Я вважаю, що все це через заздрість. Інакше я такої поведінки пояснити собі не можу ніяк
- Розумієте, він щасливий! Мій колишній чоловік щасливий в новому шлюбі, а я цього винести просто не можу.
- Донька Василя стала між мною та ним і то так категорично, що мене аж подив бере. Ти ж уже заміжня і діти є, то чого батькові не дати жити нормально?