fbpx
Події
Незнайомець з Фейсбуку подарував будинок мрії матері дев’яти дочок(фото)

У житті Марії Ракус з села Коровичі Львівської області сталося справжнє диво – по-іншому і не скажеш: мама 9 дочок отримала в подарунок великий і красивий будинок від абсолютно незнайомої людини. Чоловік не тільки оплатив будинок мрії для багатодітної сім’ї, а й допомагає його облаштувати. Ні слави, ні піару не хоче – попросив Марію навіть прізвище його не називати, мовляв, добрі справи не повинні бути гучними, пише КП в Україні.

Прочитав в газеті і знайшов в соцмережі

Марія своє сімейство називає “бабський батальйоном” – у неї 9 дочок. Дві старші живуть окремо – одна вже створила свою сім’ю і подарувала Марії онука, друга – вчиться в університеті. Марія, її чоловік, який нещодавно повернувся з АTО, і 7 дівчаток зараз туляться в кімнаті 22 кв. метра, ділять один двір з сусідами. На щастя, тіснитися залишилося недовго – до зими родина в’їде в новий просторий будинок. Марія все ще не може повірити в це щастя, адже нове житло їм подарували.

– У газеті вийшла стаття про нашу сім’ю, десь через тиждень-два мені в Фейсбуці надійшло повідомлення. Чоловік написав, що прочитав про нас і хотів би допомогти. Чим допомогти, як – нічого не писав. Ми обмінялися номерами телефонів, він пізніше запитав, які пaмперси і суміші потрібні молодшій доньці, і все. Ще через тиждень передзвонив, сказав, що він на дачі в сусідньому селі і хотів би приїхати, якщо мені зручно. Привіз солодощі, памперси. Розпитував про будинок, дітей, сказав, що мої дівчатка – красуні, подивився, як живемо, запитав, чи є у нас ванна. Місце у нас для неї є, але фінансів не вистачає закінчити. Він подивився і каже: “У вас все кардинально потрібно міняти”, – згадує Марія.

Новий знайомий попрощався і поїхав, але недалеко – в сільраду. Там він ошелешив секретаря, мовляв, хочу купити новий будинок для дівчаток, які будинки в селі продаються і за скільки.

– Через півгодини дзвінок: “Маріє, у вас тут такі ціни на будинки, що я спокійно можу купити вам будинок”. Для мене це такий шoк був! Я сіла і не могла і слова у відповідь сказати! – сміється жінка. – Ми домовилися, що секретар підбере кілька будинків, і ми поїдемо їх дивитися. По ньому було відразу видно, що йому всі не подобалися, хоч ціни на них були наполовину менші, ніж за той будинок, який він нам купив. Сказав, що головне, щоб будинок був великий. Я йому розповіла, що є будинок на початку села, запропонувала подивитися, але попередила, що ціна там набагато вища. Сергій оглянув будинок і сказав: “Так, це варіант!”. Ми лише стояли і мовчали.

Читайте також: Уряд ухвалив рішення розпочати опалювальний сезон: названо дату

Не для піару, а тому що може

У новому будинку три кімнати – 19,6, 19 і 25 кв. м, високі стелі, свій невеликий сад, просторий двір, веранда … Після однієї кімнатки на всіх і загального двору з сусідами – рай! Угода відбулася, чому жінка до останнього не могла повірити.

– Всі документи на моє ім’я, він ніде себе не вказував! Сергій, так його звати, оплатив усе, ще обіцяв допомогти з ремонтом. Зараз він за кордоном у відрядженні, але найняв людину, яка організувала сантехніків, змінює вікна, робить нам меблі, – розповідає Марія.

Хто б не питав, благодійник не називає своє прізвище і просить жінку нікому не розповідати подробиць.

– Сергій сказав, що у нього є син, йому 2 роки, і він має всі блага, які тільки можна мати, а тут стільки дівчат туляться в одній кімнаті. У нього є можливість допомогти, і він допоможе. Питаю, може, ви в політику йдете? Зараз у нас так робиться для піару. Ні, каже, слава йому не потрібна, у нього свій бізнес, і йому цього вистачає, – ділиться жінка. – Я не знаю, як таке буває!

На сина вже не сподівається

Дівчатка від нового будинку в захваті, вже поділили кімнати, хто де і з ким хоче жити, тепер чекають, коли ремонт закінчиться і можна буде в’їхати. Як віддячити Сергію за доброту, щоб висловити всю вдячність, жінка не знає – каже, що до кінця життя буде молитися за нього і його сім’ю, адже будинок був заповітною мрією багатодітної мами.

– До нас ходила співробітниця соцслужби щотижня, знала, як ми тулимося в одній кімнаті, і кожен раз говорила, що грошей для нас на інше житло немає, – зітхає Марія Ракус.

З дітьми і господарством Марія справляється сама, чоловік недавно переніс iнфaркт, тому поки відновлюється. Цей шлюб для жінки другий, перший чоловік раптово пoмep, залишивши двох дочок сиротами. Хоч характер у кожної доньки різний і без сварок не обходиться, але живе велика сім’я в дружбі.

Так виглядає старий будинок сім’ї.

А так — новий.

– У мене одна донька вчиться в університеті, одна заміжня, інші – в 8-му, 7-му, 4-му, 3-му і 1-му класах, одна ходить в дитсадок і наймолодша ​​3 місяці, – перераховує своє головне багатство. – Усі дивуються, як це 9 дітей і всі дівчатка! Я, коли з останньої ходила, навіть не питала лікарів, вже знала, що це дівчинка. Після 4-5-ї дитини хотіла сина, а потім вже і надії не було. Коли чоловік був на фpoнті, дівчатка почали нас називати бабський батальйоном, – сміється Марія.

You cannot copy content of this page