fbpx
Авто
Нововведення для українських водіїв: відтепер оскаржити штраф поліції, можна всього за 10 хвилин не виходячи з дому

В українських водіїв з’явилася можливість оскаржити постанову патрульної поліції про порушення правил дорожнього руху онлайн.

Про це на своїй сторінці в фейсбук повідомив авто адвокат Вадим Володарський, пише “intermarium news”.

“Допомагаємо водіям захищати свої права з використанням нових технологій 🙂 Ви хочете оскаржувати постанови патрульної поліції, але Вам лінь виходити з дому? Тоді нові технології для Вас 🙂

Як відомо, в порядку судової реформи вводиться Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. За допомогою якої, крім усього іншого, можна письмово “спілкуватися” з судом, включаючи подачу позовних та інших заяв. “Правомочність” поданих таким чином документів така ж, як якщо подавати їх в паперовому вигляді.

Для реєстрації та входу потрібний електронний цифровий підпис (підходить, зокрема, приватівський, який, за чутками, можна отримати, не виходячи з дому 🙂 а також інших АЦСК). Заходимо на сайт https://court.gov.ua/, знаходимо внизу праворуч позначку “Офіційна електронна адреса”, реєструємося і заходимо за інструкцією. Інструкцію з користування самою системою давати не буду, вона там є, в тому числі відеоінструкція.

Так ось. У цій системі тепер є шаблон адміністративної позовної заяви щодо оскарження постанови патрульної поліції про порушення ПДР, зафіксованого не в автоматичному режимі. Запропонований вашим покірним слугою 🙂 І з використанням всіх юридичних напрацювань, з посиланнями на конституційно-правові аспекти та необхідне законодавство.

Водії, користуйтеся! Як його знайти? Знаходьте пункт створення заяви. В меню проходите “Адміністративне судочинство”, потім пункт: “Справи з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки …”. В цьому розділі останній пункт стосується дорожнього руху. Відкриваєте. Там шаблон позовної заяви щодо оскарження постанови про адміністративне правопорушення в сфері дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі. (До речі, судовий збір у таких справах не сплачується.)

Вам потрібно підставити свої дані і дані відповідача (поліцейського, який виніс постанову) у відповідній формі. А потім відкриється вікно для тексту позовної заяви. І ось тут зверху буде посилання на зразок. Який якраз вашим покірним слугою і підготовлений для блага всьої водійської спільноти і захисту прав побратимів по керму.

Знову ж таки, Вам потрібно самостійно прописати реквізити постанови, яку оскаржуєте, обставини і докази. Це Ваше, і тільки Ваше … А ось протиправність винесення постанови на місці, без можливості підготовки та здійснення права на захист, і інші правові та процедурні аспекти, – це все в прикладі адміністративної позовної заяви виписано. Можна користуватися.

Якщо не хочете бути в суді взагалі, а хочете, щоб справа розглядалася за Вашої відсутності, потрібно вписати в позовну заяву: “Прошу розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без ПОВІДОМЛЕННЯ сторін за наявними у справі матеріалами”. Якщо Ви не настільки ліниві 🙂 і хочете особисто дати пояснення в суді – цього робити не потрібно.

Далі прикріплюєте докази (копію самої постанови, якщо потрібно, і інші наявні). Підписуєте ЕЦП і відправляєте.

Потрібно пам’ятати, що:

по-перше, подача заяви в цифровій формі в подальшому буде означати, що і всі інші документи Вами повинні подаватися таким же чином.

по-друге, користування цією системою і що наявними в ній шаблонами саме по собі не гарантує результату розгляду на Вашу користь 🙂 Свою правоту потрібно доводити. А я тільки допомагаю … І удачі в боротьбі за свої права”.

You cannot copy content of this page