fbpx
Події
“Новий клопіт для пенсіонерів”: видадуть нові посвідчення і знімуть відбитки пальців

З 1 січня 2019 року українців чекає нове підвищення пенсій – цього разу добавку отримають військові пенсіонери.

Також влада обіцяє з квітня наступного року ввести автоматичну індексацію всіх пенсій залежно від інфляції і зростання середніх зарплат, а також передати Пенсфонду право контролю за своєчасною і повною сплатою ЄСВ, пише “segodnya“.

Експерти кажуть, що лише контроль не допоможе, потрібні заходи, які дозволять набагато збільшити надходження в Пенсфонд за рахунок виведення зарплат з тіні.

Індексація

Як роз’яснив міністр соцполітики Андрій Рева, пенсії людям в погонах збільшать загалом на 25%. Зі слів міністра, у нас близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їхня пенсія – 4900 грн, тому надбавка складе 1225 грн, що потребують додаткових 8 млрд грн на рік. “Цивільним” (трудовим) пенсіонерам, яких більше 11 млн чоловік, підвищення обіцяють з квітня, коли Держстатистики остаточно підрахує, як виросла середня зарплата 2018 року, додасть 50% від її зростання, а також 50% від рівня інфляції.

“Якщо інфляція цього року буде 12%, як прогнозується, то в розрахунок береться 6%. Фонд оплати праці зріс на 25%, то в розрахунок береться 12,5%. В сумі 18,5%”, – попередньо оцінив підвищення міністр.

Тобто, наприклад, пенсія в 3000 грн може збільшитися з квітня відразу на 555 грн! Але для цього з Пенсфонду (ПФ) потрібно вже не 8 млрд грн в рік, як на військових пенсіонерів, а на порядок більше.

Затягнуть гайки

Щоб забезпечити такі виплати, уряд затвердив законопроект, в якому пропонується, по-перше, збільшити збір надходжень до ПФ (єдиний соцвнесок з роботодавців – ЄСВ), по-друге, посилити контроль за одержувачами пенсій. Головне – Кабмін хоче забрати контроль за збиранням ЄСВ у Держфіскальної служби і повернути його в Пенсфонд, як це було до 2013 року. А також наділити ПФ правом вводити санкції проти керівників підприємств і фірм – неплатників ЄСВ: позбавляти права водити автомобіль, виїжджати за кордон, мати вогнепальну зброю, полювати.

Тобто санкції будуть аналогічні вживаним до неплатників аліментів та які вже продемонстрували свою ефективність. Плюс фонд отримає право штрафувати бізнес за затримку з виплатою ЄСВ – штраф 20% від невиплаченої суми. Зі слів Реви, українські підприємства винні ПФ понад 12 млрд грн, які такими способами сподіваються стягнути.

Пенсіонерам клопіт

Нововведення додасть проблем пенсіонерам. Головне – їм доведеться переоформити пенсійне посвідчення з фотографією, зробленою там, де видається документ, щоб виключити можливість вклейки чужого фото, і залишити відбитки двох пальців рук. Також раз на півроку пенсіонер мусить бути у відділенні ПФ чи банку, який переводить йому пенсію, і особисто заповнювати реєстраційну картку. Цей захід спрямований проти шахраїв, які отримують пенсії за помeрлих, і проти пенсіонерів, нібито зареєстрованих у “великій” Україні, але проживають на тимчасово неконтрольованих територіях, адже зараз пенсіонер може на три роки оформити довіреність на отримання пенсії.

Одержувачам пенсій в руки, а не на картку, гроші будуть доставляти тільки за місцем реєстрації (прописки). Юрист Володимир Столітній каже, що за наявності електронних реєстрів змушувати пенсіонерів відмічатися – безглуздо і важко виконати для літніх людей, серед яких багато маломобільних:

“У нас не так багато отримують пенсії за дорученням, і якщо забезпечити ПФ доступ до реєстру помeрлих, то проблема легко вирішується. То ж відноситься і до тих, хто періодично перетинає кордон з окупованими територіями”,- зазначив експерт.

Читайте також: “Пішов в магазин і не повернувся”: на Львівщині батьки розшукують 14-річного хлопця (фото)

You cannot copy content of this page