fbpx

— Ось ключі, – торохтіла чоловікова сестра, – Там нічого складного, я всі продукти залишила і інструкцію докладну теж. Всього-то свинку морську погодувати, пса двічі на день вигуляти і папузі їсти і пити дати. Ну і Олегу моєму хоч каші якоїсь звари, бо він готувати не вміє. Відпустив тільки коли пообіцяла що ти готуватимеш

— Ось ключі, – торохтіла чоловікова сестра, – Там нічого складного, я всі продукти залишила і інструкцію докладну теж. Всього-то свинку морську погодувати, пса двічі на день вигуляти і папузі їсти і пити дати. Ну і Олегу моєму хоч каші якоїсь звари, бо він готувати не вміє. Відпустив тільки коли пообіцяла що ти готуватимеш.

Сестра мого чоловіка – Єва зібралася у відпустку. Вісім років вони виплачували квартиру і ось нарешті останній платіж було зроблено і перше що вона зробила – замовила собі тритижневий круїз. Чоловік її поїхати не міг, зрозуміло, тому вони із дітьми вирушили у подорож самі.

Можливість відпочити – це чудово, але все псувала необхідність вирішити, хто нагляне за домашніми юлюбленцями. На свого чоловіка у цьому питанні Єва покластись не могла. Завести стільки усього живого було тільки її ідеєю, він того не хотів, тому і годувати їх наміру не мав. Єва, навіть не стала його просити, адже розуміла, що відповідь буде негативною.

От і домовилась вона з моїм чоловіком, що ми із дітьми три тижні будемо опікуватись її “господарством”. Чоловік у мене запитувати не став, навіть. Просто погодився і все.

У день від’їзду Єва дала мені докладну інструкцію щодо режиму харчування тварин, і не лише їх. Виявилося, мене призначили відповідальною і за харчування її чоловіка. Мовляв, і робити там нічого. Всього лиш каші зварити, чи супу, чи борщу якогось. Але обов’язково свіжого, адже він не вміє їсти вчорашнє.

Свою пропозицію Єва сформулювала дуже цікаво:

— Ти ж збираєш на роботу лоточки з їжею, так? Отож роби не на двох, а на трьох. Він сам собі їсти не приготує, так і буде весь день голодний, та й увечері навряд чи готуватиме. Я йому пельменів та яєць у холодильнику залишила, там якщо що, приготувати швидко, але ж він сам навіть газ не ввімкне.

Такі заяви мене ошелешили, але я нічого не сказала, навіщо псувати жінці настрій перед дорогою? Знаючи сестру мого чоловіка, навіть натяк на відмову вона роздула б до глобальних масштабів. Я мовчки слухала інструкції та вирішувала, що мені робити. Я думала, що зараз Єва залишить мені гроші на корм для тварин та продукти, і тоді від необхідності готувати для її чоловіка я нікуди не подінусь.

Приготувати на одну порцію більше мені не складно. Справа була в іншому. Сестра чоловіка дуже ревнива жінка. Прямо до крайнощів доходить. Я тільки уявила ту картину. коли вона повернеться і побачить що її чоловік ситий і щасливий. такого вона мені не подарує.

На продукти Єва мені не залишила навіть кількох сотень, просто розвернулася і пішла. Такий підхід здивував мене не менше, ніж прохання годувати її чоловіка.

Я вирішила не загострювати ситуацію і не з’ясовувати ні з ким стосунки. Собаку папугу і морську свинку я забрала до себе того ж дня разом із чоловіком, аби не Єва не мала до чого причепитись згодом. А от про те, що їстиме її чоловік я піклуватись не стала. Зрештою, не дитина мала та й не в лісі проживає. Знайде що пожувати.

Тиждень минув і Єва мені вже вісім разів телефонувала обурена. Бачте, я не дотримала свого слова і їй хоч зараз додому їдь, адже чоловік її голодний і невдоволений.

Але скажіть, хіба то моя справа?

Стати на порозі і просто дати вказівку не запитавши згоди, хіба так робиться? Не залишити і гривні, але телефонувати і моралізувати?

От ви б як на моєму місці вчинили? Годували б чоловіка братової сестри?

03,08,2023

Головна картинка ілюстративна.

You cannot copy content of this page