fbpx

Особливості весняної посадки: які дерева найкраще садити навесні в саду

Навесні, як тільки зійде сніг і в повітрі встановиться плюсова температура, в саду можна висаджувати плодові дерева.

Коріння дерев навесні добре вбирає вологу, що надходить в землю від талого снігу, тому саджанцям легше прижитися. А от молоде деревце, посаджене восени, може зазнати впливу сильних морозів та не вижити.

Досвідчені садівники радять висаджувати навесні теплолюбні кісточкові: черешні, вишні, сливи, абрикоси, а також незимостійкі сорти груш. Якщо грунт на садовій ділянці щільний і важкий, до того ж з високим ступенем зволоженості, то всі види плодових дерев рекомендується висаджувати навесні.

Особливості весняної посадки плодових дерев

При посадці саджанців навесні слід врахувати наступні фактори:

1. Яму для посадки потрібно підготувати з осені або навесні за 2 тижні до висаджування дерева. Родючий шар грунту необхідно перемішати з органічними (компост або перегній) і мінеральними добривами. Ні в якому разі не слід вносити свіжий гній.

2. Не можна висаджувати саджанці при температурі нижче 0°C – вони можуть не прижитися.

3. Не допускається висадка дерев у грунт з промерзшими грудками.

4. Посадка саджанців повинна бути завершена до того, як на них почнуть набухати бруньки.

5. Перед посадкою у саджанця необхідно обрізати все засохле і підмерзле коріння. Засохлі корінці відрізняються коричневим кольором, а у підмерзлих на зрізі проступає сірий або чорний відтінок. Таке коріння підрізають до здорової тканини (вона на зрізі деревно-білого кольору).

6. Якщо коріння підсохло під час транспортування, то перед посадкою саджанець треба на декілька годин помістити у воду.

Посадка черешні

Висаджувати черешню краще всього на схилах, захищених від північного вітру. Дерево добре розвивається на родючому, вологопроникаючому, легкому супіщаному ґрунті з високим вмістом калію. Коренева система не терпить застою води і погано розвивається на сухій ділянці, так що місце для посадки черешні потрібно вибирати з розумом.

Перед весняним садінням черешні в землю слід внести золу, а також мінеральні та органічні добрива. На одну яму достатньо 10-15 кг перегною або компосту, 0,5 кг золи (мулу 60 г сульфату калію) і 250-300 г суперфосфату.

Посадка вишні

Вишня не така вимоглива до складу грунту, як черешня. Дерево добре росте і на суглинному, і на супіщаних ґрунтах. Вишня з успіхом може розвиватися й плодоносити на сухих ділянках. Але місце для посадки слід вибирати по тих же правилах, що і для черешні. Врахуйте – ґрунтові води в цьому місці повинні залягати не ближче, ніж 2 м від поверхні землі.

Перед весняним садінням вишні на одну яму слід внести 1-2 відра (10-20 л) перегною або компосту, 150 г суперфосфату і 60 г сульфату калію (або 0,5 кг деревної золи).

Посадка сливи

Кліматичні умови середньої смуги не дозволяють саджанцям сливи, посадженим восени, вкоренитися і зміцніти. Вимерзанню піддаються навіть досить зимостійкі сорти. Тому сливу будь-якого сорту висаджують навесні. Сливи найкраще почувають себе на глинистих і середніх (ближче до тяжких) грунтах. Серед усіх видів дерев сливи, мабуть, єдині переносять вологий грунт.

При посадці сливи обов’язково потрібно вапнувати грунт: для піщаних грунтів вносять вапно або деревну золу з розрахунку 200 г на 1 кв. м, а для суглинків – 500 г на 1 кв. м. Зверху грунт посипають тонким шаром коров’яку і перекопують.

Перед весняним садінням сливи на одну яму вносять 1 відро (10 л) перепрілого гною або компосту, 250-300 г суперфосфату, 60-80 г сірчанокислого або хлористого калію.

Посадка груші

Навесні висаджують груші сортів середньої, нижче середньої і низької зимостійкості.

Груші слід знайти на ділянці тепле і сухе місце. Дерево добре росте на важкому, але досить вологопроникаючому і багатому поживними речовинами ґрунті. Тому при підготовці ями в неї вносять до 3 відер перегною або компосту, а безпосередньо перед весняним садінням – 60 г сульфату калію (або 1 кг деревної золи) і 200 г суперфосфату.

Посадка абрикоса

З усіх кісточкових плодових дерев абрикос вважається найбільш теплолюбним. Тому дерево висаджують виключно навесні, коли грунт достатньо прогріється.

Вибір місця для посадки абрикоса є вирішальним чинником, що визначає успіх у його вирощуванні. Культура добре розвивається на пологих схилах, звернених до заходу. Кращий легкий та пухкий грунт: супіски та суглинки.

Читайте також: Коли і чим обприскувати плодові дерева навесні

Абрикосу необхідний грунт, який добре збагачений живильними речовинами. Для цього при посадці в одну яму вносять таку кількість добрив: 0,5 кг суперфосфату, 150 г aмiачної селiтри, 100 г калійної солі, 1 кг вапна і 2 кг деревної золи.

Крім перерахованих вище плодових дерев навесні садять персики, мигдаль і ліщину. Але слід враховувати, що ці дерева при температурі нижче -25°C вимерзають. Тому вибирайте для посадки в своєму саду культури, які добре приживуться і зможуть дати гідний урожай.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page