fbpx
Події
Парові інгаляції: Комаровський пояснив, чому не можна проводити

Дитячий лікар Євген Комаровський зазначає, що суть парової інгаляції – застосування гарячої пари. Та чи безпечні такі процедури для дітей?

Про це він пише на сторінці в Instagram передає 24 канал.

Парові інгаляції застосовуються як за допомогою спеціальних парових інгаляторів, так і всякими різними народними методами, тобто, коли людина дихає над парою з овочів, які зварені у каструлі.

Лікар Євген Комаровський

“ Моє ставлення до парових інгаляцій різко нeгативне. Я бачив у своєму житті таку кількість опіків і дихальних шляхів, і взагалі серйозних опiкiв дітей, які пов’язані з тим, що на них перевернули каструльку ”.

Він вважає, що батьків потрібно суворо карати за те, що дозволили дітям робити парові інгаляції. Все тому, що чим молодша дитина, тим небезпечніше парові інгаляції.

Лікар назвав дві основні причини, чому ці процедури є нeбезпечними:

Читайте також: 2 “не” для усіх мам: Комаровський розповів, чи можна давати малюкам гризти тверді фрукти

1) існує ризик опiку;

2) під дією гарячої пари, слиз, який засох у диxaльних шляхах, набухає і може перекривати дихальні шляхи, і дитина починає задихатися. Тому що у дитини слабкий кaшельний поштовх і вона не може позбутися від цього слизу.

Тому Комаровський порадив не проводити парові інгаляції, натомість потрібно проконсультуватися з медиком.

View this post on Instagram

Суть паровой ингаляции – использование горячего пара. Паровые ингаляции применяются, как с помощью специальных паровых ингаляторов, так и всякими разными народными методами, когда человек дышит над кастрюлькой, над тазиком. ⠀ Мое отношение к паровым ингаляциям РЕЗКО НЕГАТИВНОЕ. Я видел в своей жизни такое количество ожогов и дыхательных путей, и вообще серьезных ожогов детей, которые связаны с тем, что на низ перевернули кастрюльку. Будь моя воля, я бы под угрозой лишения родительских прав запретил паровые ингаляции, и чем младше ребенок, тем опаснее паровые ингаляции. Прежде всего потому, что: ⠀ а) конечно же сохраняется риск ожога, ⠀ б) под действием горячего пара, засохшая в дыхательных путях слизь набухает, и эта набухшая слизь может перекрывать дыхательные пути, и ребенок начинает задыхаться. ⠀ #докторкомаровский #видеоЕОК #вопросЕОК #видеовопрос #паровыеингаляции #ожог #опасно

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Опубліковано 6 січня 2019 року