fbpx
Перейти до вмісту

Переді мною стояв мій чоловік, я бачила, що йому важко, що він хоче вернутися. Я знала, що він не звик до дитячого плачу, що він хоче уваги, теплої водички з гірчицею і вовняних шкарпеток. Я не знала, що мені робити

Ми з чоловіком прожили довге життя разом, бо тридцять років я вважаю за перевірку почуттів і життєвих принципів. У нас дві донечки і в однієї вже онук є. Я вже планувала купити в селі хату, щоб діти могли приїжджати та відпочивати на свіжому повітрі.

Аж тут новина – чоловік від мене йде.

– Тоню, у неї дитина від мене буде. Вона казала, що хоче її для себе, але який я чоловік буду після цього, як покину свого сина, – замість виправдань в голосі чоловіка чулася гордість.

Сина на свої сиві два волоски захотів. Я не знала, що думати і як чинити, бо я вже зрозуміла, що моя думка нікого не цікавить. Вже було по дачі.

За квартиру ми судилися, аж дивно, що чоловік не розумів, що ця квартира моїх батьків і вона не має до нього стосунку. А от з машиною він таки тицьнув пальцем в око, бо суд порішив поділити її навпіл.

Ось так і мене це дуже тішило, що й гараж він продав теж, а це ж гаражем і вічними поломками машини він пояснював свої пізні приходи додому.

Може, хтось і відчуває полегкість, коли чоловік йде, але не я. Я вставала так само за дві години до сьомої, бо так готувала сніданок Іванові і перекус на роботу. Так само варила велику каструлю всього, бо розраховувала й на нього, так само купувала його улюблені продукти і готувала ті страви, які він любить. Потім мала те все з’їсти, щоб не скисло, приносила на роботу та пригощала колег.

Ні нова зачіска, ні новий одяг не змінили мене, бо я не хотіла мінятися, я хотіла бути дружиною Івана, а не вовчицею Винника.

Доньки приїжджали і підтримували мене, привозила Марта онука, хоч трохи мені світ розвиднівся, бо було кому їсти мої смаколики.

Але доньки ж не будуть зі мною ввесь час, а я сама з собою бути не можу і не вмію. Сиджу і згадую, що ось Іван має вже вийти з роботи, зараз в під’їзд заходить, зараз куртку скине і скаже:

– Я вдома!

Я не могла бути в квартирі, хотілося йти геть, а потім ноги самі несли додому, бо ж раптом Іван вернувся.

Я ж його добре знаю, він звик, що навколо нього треба крутитися і задобрювати. Він не вміє про когось так турбуватися. Не думаю, що кохання його зможе переінакшити.

Подруга порадила піти волонтерити, раз не можу бути вдома.

– Повір, там у людей набагато більші проблеми, ніж у тебе, що ти свого гультяя ніяк не забудеш.

Якщо чесно, то допомогло. Бо виявилося, що людське життя, як гра в карти – кожна наступна має більше ваги і більше біди. Отак і в мене сталося, що я познайомилася з Тарасом і він був вже кілька років у візку, але при цьому не опускав рук:

– Як дам слабину, то вже добре знаю, де опинюся, – казав він і продовжував плести, різати, подавати…

Отак, є люди, які такі сильні духом… А я?

І ще й Іван справді вернувся. Зайшов наче на хвилинку, але одразу його ноги понесли його на його ж вічне місце біля телевізора. Отут він клав чай, а тут телефон, там стояв пульт.

– А тут нічого не змінилося, – я почула в його голосі жаль.

– Ти щось хотів?, – спитала я.

– Ти сама знаєш, – сказав він і глянув так на мене, в саму душу, де була жінка, яка мріяла про його повернення.

Я знала, що він хоче вернутися, розуміла,що йому там важко. Але чи маю я право жаліти цього дорослого, опецькуватого повносправного чоловіка, молодого батька, який виявляється мріяв про сина? і він не просто хотів вернутися… Він хотів аби я попросила його про це.

Це ж так потім буде зручно казати – ти ж мене сама вернула.

– Іване, мені завтра зранку плести сітки і я не встигну приготувати плов для всіх. Тому або кажи конкретно чого хочеш або йди.

І він встав і пішов. Гонор.

А я приготую для Тараса печінковий тортик. Завтра у нього день народження і я точно знаю, що в його очах я буду читати вдячність і захоплення.

Історія написана з реальних подій, імена та обставини змінені в інтересах головних героїв.

Фото Ярослава Романюка

Автор Ксеня Ропота

Позначки:

You cannot copy content of this page