fbpx
Події
Переведення годинників на зимовий час: лікар розповів, як знизити шкоду для здоров’я

Переведення годинників на зимовий час, заплановане в ніч на 28 жовтня, може негативно позначитися на людях із хронiчними захвoрювaннями.

Як уберегти здоров’я при переході на зимовий час, розповів у ефірі ObozTV головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

“Вплив є. Не можна сказати, що він дуже великий, але для людей, які мають хронiчні захвoрювaння, особливо сеpцево-судuнні і діабет, які важко змінюють свій режим дня і залежать від біоритмів — для них у перші дні буде стресова ситуація і можливе погіршення здоров’я”, — попередив лікар.

За його словами, оскільки на годину раніше світатиме і темнітиме, “совам” буде важче адаптуватися.

“Людям, котрі звикли раніше вставати, легше адаптуватися. Тому треба звернути увагу на те, що важливо висипатися”, — зазначив Стойка.

Лікар також порадив наприкінці тижня “вже подумки переводити годинник”.

Читайте також: НАЗВАНО 9 НАЙПОШИРЕНІШИХ МІФІВ ПРО СМАРТФОНИ: ПРO ЦE МAЄ ДІЗНAТИСЯ КOЖЕН

“Якщо людина не прив’язана до певного розпорядку дня, можна вже у суботу переводити годинник, щоб було легше за вихідні адаптуватися. Безумовно, треба висипатися, раніше лягати, щоб міцнішою була нервова система. І ввечері робити, щоб був хороший сон, невелику прогулянку, не пити міцний чай і каву”, — розповів Стойка.

“Треба в цей час більше звертати увагу на поради щодо здорового способу життя. Використовувати це як привід для того, щоб адаптуватися”, — додав він.

You cannot copy content of this page