fbpx

Платять від 7 до 55 тис. грн на місяць: куди студентів кличуть на літні заробітки

Літо для багатьох студентів – відмінний шанс отримати нові або відшліфувати вже наявні навички. Традиційно роботодавці шукають до себе в компанії для літніх стажувань саме молодь. Причому попит на студентів в «високий сезон» чималий, пишуть “Вести”.

«Вже зараз у нас на сайті 483 таких вакансії, і далі буде тільки більше. Робота пропонується різна і цікава – не тільки рутину по офісах розгрібати. Шукають і молодшого відеоінженера, стажера зі спеціалізацією «контент-маркетинг і реклама в соціальних мережах», трансферного гіда, фаршевимішувача, учня маляра на позолоту сухозлітним золотом і так далі. До речі, деякі компанії (в основному іноземні) навіть на стажування пропонують цікаві фінансові умови – наприклад, зарплату в 15 тис. грн», – розповіла HR-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Якщо ж говорити про просту роботу для молодих людей і студентів без досвіду, то для них вакансій ще більше. Тільки на rabota.ua їх 9936. Це місця для продавців, операторів контакт-центрів, менеджерів з продажу та інших, менш універсальних фахівців – фармацевтів, адміністраторів центрів, копірайтерів, кур’єрів і навіть кондитерів. Зарплати – від 6 тис. до 17 тис. грн. – залежать від міста, де розміщена вакансія, специфіки роботи, сфери і графіка.

Нерідко роботодавцями виступають великі іноземні та вітчизняні компанії, що мають багаторічні програми роботи зі студентами. З таких заробітчан формується кадровий резерв, а сама компанія будує позитивний бренд роботодавця.

Подалі від України. Не обійшла стороною українську молодь і загальнонаціональна мода на закордонні заробітки. Крім банальних  Польщі та Чехії є і більш екзотичні напрямки. Влітку відкривається велика кількість вакансій в приморських містах. Там шукають кадри в сферах торгівлі, готельного бізнесу, кафе і ресторанів. У невеликих містечках роботодавці бонусом до досить скромного окладу можуть пропонувати проживання та харчування для офіціантів, кухарів, адміністраторів готелів та пансіонатів, що робить їх пропозиції більш привабливими.

“Почнуться літні аграрні роботи не тільки в Польщі, але й в Іспанії, Італії, Швеції та ін. – так що роботи для сезонних студентів вистачає вже зараз, а буде ще більше”,-Тетяна Пашкіна

Особливо активно зараз набирають молодь в Болгарію на Золоті піски. «Оплату проживання в готелі, переїзд (частіше автобусом) зазвичай бере на себе роботодавець. Потрібні офіціанти, інший обслуговуючий персонал. Оклади пропонують € 250-450 на місяць, плюс чайові. Якщо немає біометричного паспорта, доведеться витратити 35 євро на візу. Багато набирають в готелі, де переважають російськомовні туристи, так що можна обійтися без знання мови», – зазначила керівник агентства з працевлаштування Work Garant Тетяна Бугакова.

Читайте також: Робота за кордоном: заробітчани назвали найпривабливіший напрям для українців

На морські курорти Туреччини і Єгипту в сезон також активно шукають аніматорів, хостес, масажистів, прибиральниць і т. д. Правда, на ті вакансії, де потрібен контакт з відпочиваючими, зажадають хоча б мінімального знання англійської. Особливо цінуються ті, у кого вже є якийсь досвід на подібній роботі. Тут пропозиція стартує від $ 300-400 на місяць (плюс чайові). Якщо є можливість підписати піврічний контракт – оклад обіцяють вище.

Оплата проживання і харчування часто теж лягає на плечі роботодавця. Хоча бувають і нюанси. Наприклад, переїзд (весь або в одну сторону) можуть попросити сплатити самостійно. При таких розкладах підробіток може бути не дуже вигідним, кажуть експерти.

Польща поза конкуренцією. Найлегше українцеві зараз поїхати все ж до Польщі. По безвізу можна цілком легально працювати там до трьох місяців. Чим українські студенти активно користуються. Тим більше оклади там продовжують радувати наших заробітчан.

«За останній рік година роботи виросла в середньому з 8 до 10 злотих. На практиці виходить близько $ 700 в місяць при робочому дні тривалістю 8-12 годин. Людей набирають активно, і не тільки молодь. Потрібні робочі руки на харчові (оброблення, пакування) і промислові виробництва (збірка автодеталей). Але проживання та харчування можуть попросити оплачувати самому, тому чистими в результаті вийде близько $ 400-500 на місяць », – говорить Бугакова.

Багато закордонних роботодавців, які спеціалізуються на виробництві та будівництві, охоче візьмуть фахівця навіть без досвіду. Головне – готовність працювати багато і напружено. Зарплата там відповідна. «Якщо середня зарплата в графі «інші країни» досягла 32 тис. грн, то на некваліфікованих роботах, наприклад, в Польщі, можна заробити від 14 тис. грн, а шведські компанії пропонують зарплату вже в 55 тис. грн», – каже Тетяна Пашкіна.

You cannot copy content of this page