fbpx
Події
“Податок на нерухомість 2018”: суми в квитанціях виростуть більш ніж в два рази

Уже через кілька місяців українцям почнуть приходити квитанції з повідомленнями про те, що до кінця серпня необхідно сплатити податок на нерухомість.

Податок сплачується за минулий рік і прив’язаний до мінімальної зарплати, в цьому році суми в квитанціях виростуть більш ніж в два рази (на 133%), “obozrevatel“.

Згідно з ст. 266 Податкового кодексу, фізичним особам, тобто простим українцям, дається 60 днів на сплату податку. Відлік починається з дня, коли прийшла квитанція. Згідно з кодексом, платити потрібно тільки за “зайві” квадратні метри. А це від 60 кв.м для квартир і від 120 кв.м для будинків. Якщо є і будинок, і квартира, то податкова пільга становить 180 кв.м. Тобто платити потрібно тільки починаючи з 181-го квадрата.

Гроші йдуть до місцевого бюджету, а місцева влада має право збільшити пільгу. Наприклад, прийняти рішення стягувати плату за квартиру площею понад 70, а не 60 кв.м. Правда, більшість міських рад таким правом не скористалась.

Читайте також: Одразу три хвилі геомагнітного шторму накрили Землю

Ставка податку – не більш 1,5% від мінімальної зарплати (за рішенням місцевої влади може бути і менше 1,5%). Наприклад, у минулому році за квартиру площею 90 кв.м. при ставці в 1% і “стандартною” пільгою, потрібно було заплатити податок розміром 413,4 грн. У цьому році за таку ж квартиру і при таких же умовах доведеться заплатити вже 960 грн.

За кожен місяць прострочення потрібно платити штраф. За перший місяць “борг” збільшиться на 20%. Крім того, на заборгованість можуть нараховувати пеню.

You cannot copy content of this page