fbpx

Помічник нардепа “зливав” дані ворогу

Помічник-консультант (на громадських засадах) нардепа від «Слуги народу» Юрія Здебського несподівано виявився зрадником.

За даними Служби безпеки України, він “зливав” дані, які отримував користуючись тим, що народний депутат Здебський входить до Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Як заявили у відомстві, підозрюваний проводив розвідувально-підривну діяльність в органах української влади. У Раді він почав працювати на громадських засадах у вересні 2021 року.

Він був завербований під час поїздки до Москви кадровим співробітником 9-го управління 5-ї служби ФСБ Юрієм Водолазким. Останній пізніше передав агента, відомого як “Атлант”, на “зв’язок” своєму керівнику – заступнику начальника 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ РФ Дмитру Зубарєву.

Український чиновник передавав росіянам різні розвіддані: про міжнародне співробітництво, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф, проведення АТО/ООС на сході України.

За це щомісяця зраднику платили від 1,5 до 4 тис. доларів. “Винагорода” зростала залежно від рівня складності завдань і термінів виконання.

Для збору інформації посадова особа використала широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передача даних здійснювалася через зашифрований канал електронного зв’язку.

Декілька разів зрадник України особисто бачився зі своїми кураторами на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Чиновнику повідомили про підозру у скоєнні злочину за ст. 111 (Державна зрада) КК. Суд заарештував фігуранта розслідування.

За даними видання OBOZREVATEL, отриманим із власних джерел, зрадником виявився Ігор Гармашов.

Коли зрадника було затримано, нардеп Здебський повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.

“У рамках слідства я його прізвище не вказуватиму. Він у минулому військовий, я разом з ним проходив службу, зараз він ветеран військової служби на пенсії. На засіданні комітету, де розглядалися питання військової таємниці, він не був присутній жодного разу, брав лише участь у засіданні робочих груп із законодавчих ініціатив”, – запевнив нардеп.

“Наразі триває слідство, яке встановить чи спростує його провину. Людина, яка пішла на крок зради, має понести найсуворіше покарання з огляду на умови воєнного стану в країні”, — писав у березні Здебський.

Фото: СБУ.

07/07/2022

You cannot copy content of this page