fbpx
Дозвілля
Послуги і права у поїзді, про які навіть не здогадується 90% пасажирів

Купуючи квиток на потяг, ми не здогадуємося, що насправді включено в його ціну.

А в касах, нам ніколи і не говорять про наші права. Все найцікавіше про права пасажирів, читайте в статті.

Виїхати раніше терміну

Ви можете виїхати поїздом, що відходить на кілька годин або днів раніше того рейсу, на який придбали квиток, без будь-якої доплати. Звичайно при наявності вільних місць.

Отримати інший квиток, якщо ви запізнилися

Якщо ви запізнилися на свій рейс, не купуйте квиток. Ви маєте право відновити дію квитка на інший поїзд за умови доплати вартості плацкарти протягом 24 годин.

Зійти з поїзда на кілька днів

Пасажир має право робити зупинку на шляху прямування з продовженням терміну дії квитка, але не більше ніж на 10 діб. Для цього потрібно пред’явити свій квиток у касі на станції зупинки для проставлення на ньому відмітки про зупинку протягом 3 годин з моменту прибуття на станцію вашого поїзда. А при відновленні поїздки потрібно буде сплатити лише вартість плацкарти квитка.

Цілком зайняти нижнє багажне місце

Переважне право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, що проїжджає на нижній полиці, а верхнього місця – пасажир, що проїжджає на верхній полиці. Так що ви не зобов’язані ні з ким ділитися своєю нижньою полицею.

Собаку-провідника провезти безкоштовно і без документів

Плата за перевезення собак-провідників не стягується, та перевізні документи не оформляються. Він повинен лише мати ошийник та намордник і перебувати завжди поруч зі своїм господарем.

Безкоштовно користуватися туалетом на вокзалі

Туалет на вокзалах для пасажирів безкоштовний. При пред’явленні квитка з вас не повинні стягувати плату за відвідування туалетів на шляху прямування поїзда. Так що не викидайте свій квиток, в тому числі і електронний.

Попросити настільні ігри

У провідника можна безкоштовно попросити склянку, ложку, навіть якщо ви не купуєте чай, вилку, набір ниток і голок, предмети догляду за одягом і взуттям, медикаменти, а також настільні ігри шашки, шахи, доміно.

You cannot copy content of this page