fbpx
Події
Президент Зеленський офіційно відповів на петицію щодо виїзду чоловіків за кордон

Президент України Володимир Зеленський відповів відмовою на прохання дозволити перетин кордону для невійськових чоловіків через петицію “Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду”.

“Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто ініційовану громадянкою Булавіною Юлією Олександрівною електронну петицію № 22/140908-еп «Зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду», яку підтримали понад 25 тисяч громадян.

Стосовно порушеної у петиції ініціативи щодо залучення до захисту України лише осіб, які мають військовий досвід, вкотре зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу.

За статтею 65 Основного Закону України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов’язком громадян України. Громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, статтю, етнічним та соціальним походженням, майновим станом, місцем проживання, за мовними або іншими ознаками, зокрема професійною приналежністю.

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України від 3 березня 2022 року № 2105-IX, в Україні оголошено та проводиться загальна мобілізація.

При цьому комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань здійснюється також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду та раніше не проходили військову службу, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах (навчальних центрах, полігонах, кафедрах підготовки та підвищення кваліфікації тощо).

Також слід зауважити, що відповідно до абзацу першого частини другої статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.

Стосовно порушеного у петиції питання про зняття обмеження щодо виїзду за кордон зазначаю, що статтею 33 Конституції України закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України,
вільно залишати її територію, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Таке право відповідно до статті 64 Конституції України може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень.

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, в Україні введено воєнний стан.

Згаданим Указом Президента України визначено, що на період дії правового режиму воєнного стану конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, у тому числі, статтею 33 Конституції України, можуть обмежуватися. Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» правила перетинання державного кордонуУкраїни громадянами України, обмеження та категорії громадян, які можуть здійснювати такий перетин у разі введення на території України воєнного стану, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Тому я звернувся до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з проханням
опрацювати порушені в електронній петиції питання.

Про відповідні результати автора електронної петиції поінформує Кабінет Міністрів України”, – йдеться у офіційній відповіді Президента.

Фото: скрін.

08/16/2022

You cannot copy content of this page