fbpx
Дозвілля
Про перепони на нашому шляху! Ця притча потрапила мені на очі не випадково – є над чим подумати

В дуже давні часи один король звелів своїм слугам розмістити на дорозі величезний камінь, який був не просто величезний! Він важив не менше півтони і до того ж був гладким з усіх боків. Слуги дивувалися, навіщо королю знадобилася ця затія, від якої ніякої користі. Але король знав, що робить.

Та коли слуги з неймовірними зусиллями викотили камінь на дорогу, він сховався неподалік і почав спостерігати. Його цікавило тільки одне питання-чи зрушить хто-небудь камінь з дороги.

Дорога з’єднувала сусідні міста і, рухаючись по ній далі, можна було потрапити до моря. Тому дуже багато торговців, мандрівників та інших подорожніх завжди можна було застати на цьому шляху.

І що ж побачив король?

Всі, хто проходив або проїжджав повз, голосно обурювалися тим, що король не може змусити своїх підданих стежити за дорогами і привести їх в порядок. А якщо вже зустрічалися знайомі між собою торговці, то як вони голосно кричали і лаяли короля на чому світ стоїть! Але жодному з них навіть в голову не прийшло, що можна самому або разом з іншими спробувати прибрати нещасливий камінь з дороги.

Нарешті на дорозі з’явився бідний селянин з візком, який віз на продаж зібрані зі свого городу овочі. Він побачив камінь, зупинився, озирнувся і спробував за допомогою воза відштовхнути камінь на узбіччя. Але камінь був занадто важким і у нього нічого не виходило. Він покликав на допомогу, але ніхто з подорожніх, що проїжджали повз, не захотів підтримати його. Спостерігав за цими спробами король і вже було вирішив, що селянин здасться і поїде далі.

Але селянин не здавався, адже камінь заважав не тільки йому, а й іншим людям. Він розпряг биків, підклав під величезний камінь дошки, обв’язав мотузками і після довгих зусиль у нього вийшло зіштовхнути його в придорожню канаву. А під каменем, на свій подив, він виявив гаманець, повний золотих монет і з запискою, що це нагорода тому, хто позбавить себе та інших від перешкоди.

Читайте такожЧоловік побачив змію, яка гинyла у вoгні, і вирішив витягнути її з пoлум’я: притча з глибоким змістом

І селянин зрозумів те, що багато хто з нас ніколи так і не зрозуміють – кожна перешкода на нашому шляху дає можливість поліпшити наше життя.

Мораль: всі перепони і випробування, що зустрічаються на нашому шляху, не випадкові. І якщо ви зіткнулися з одним з них, то не варто опускати руки. Прикладіть всі ваші зусилля і подолайте їх! У нагороду ви отримаєте нові навички, знання, досвід, навчитеся вирішувати важкі завдання, а це і є складові вашого успіху!

За матеріалам – Доброта.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page